Για εργοδότες
Λογιστής - Accountant
πριν 3 μέρες
Ημ. ανάρτησης
ΛογιστικάΚατηγορία θέσης
Λογιστικά

Βιοτεχνική και Εμπορική Εταιρεία με ηγετική παρουσία στο χώρο της, αναζητά λογιστή που θα στελεχώσει το τμήμα Λογιστηρίου στην έδρα της στα βόρεια προάστια.

Ο υποψήφιος θα υποστηρίζει το λογιστήριο σε όλες τις καθημερινές ενέργειες και διαδικασίες.

Βασικές αρμοδιότητες:

  • Δηλώσεις Παρακρατούμενων Φόρων (ΦΠΑ, ΦΜΥ κλπ)
  • Μισθοδοσία Προσωπικού - Δηλώσεις Εργάνη - Προγράμματα Εργασίας
  • Έλεγχος Λογιστικών εγγραφών εσόδων – εξόδων και εισαγωγή στην πλατφόρμα My Data
  • Έλεγχος υπολοίπων Πελατών - Προμηθευτών
  • Συμμετοχή στην σύνταξη των Ετήσιων Οικονομικών Καταστάσεων
  • Υποστήριξη στις λοιπές καθημερινές εργασίες του τμήματος

Απαραίτητα προσόντα:

  • Έως 5 χρόνια προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση
  • Πτυχίο οικονομικής κατεύθυνσης
  • Πολύ καλή γνώση Η/Υ
  • Άριστη γνώση Excel
  • Καλή γνώση αγγλικών (προφορικός και γραπτός λόγος)
  • Δίπλωμα οδήγησης
  • Ομαδικό πνεύμα και άριστες οργανωτικές ικανότητες

Παροχές:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Δυνατότητες εξέλιξης
  • Ιδιωτική ασφάλιση

Κηφισιά