Για εργοδότες
Κωδ:PA0001
PERSONAL ASSISTANT to CEO
Η θέση δε δέχεται πλέον αιτήσεις

H εταιρεία Blue Distribution Greece, με γραφεία  και υποκ/τα στην Αθήνα και έδρα στο Βόλο, που δραστηριοποιείται στον κλάδο του λιανικού και χονδρικού εμπορίου ένδυσης & οπτικών, ζητά να προσλάβει ένα έμπειρο και δυναμικό άτομο ως

Personal Assistant to CEO

Αρμοδιότητες:

  • Διαχείριση, συντονισμός και έλεγχος της ατζέντας του CEO, διοργάνωση συναντήσεων.
  • Παροχή εκτελεστικής και διοικητικής υποστήριξης στον CEO
  • Παρακολούθηση & διαχέιριση επικοινωνιών του CEO
  • Επικοινωνία και συντονισμό συνεργατών
  • Προετοιμασία εγγράφων και Ομιλιών
  • Επικοινωνία και εξυπηρέτηση πελατών
  • Υποστήριξη στη διαδικασία διαχείρισης συμβολαίων και οικονομικών καταστάσεων
  • Επικοινωνία με εξωτερικούς φορείς για εταιρικά ζητήματα και θέματα
  • Διοργάνωση επαγγελματικών ταξιδιών
  • Σύνταξη reports και presentations
  • Οργάνωση εκδηλώσεων
  • Άλλα διοικητικά καθήκοντα όπως απαιτούνται.

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Απόφοιτος Νομικών ή Οικονομικών σπουδών / Διοίκησης Επιχειρήσεων ή αντίστοιχο
  • Άριστη γνώση ελληνικής & αγγλικής γλώσσας (προφορική & γραπτή επικοινωνία)
  • Επιθυμητή Γνώση Ιταλικής γλώσσας
  • Άριστη γνώση Η/Υ(Ms Office – Word, Excel, PowerPoint)
  • Εμπειρία σε αντίστοιχη θέση

Προσωπικά Χαρακτηριστικά

  • Εξαιρετικές οργανωτικές και επικοινωνιακές δεξιότητες.
  • Διάθεση συνεργασίας & ομαδικότητα
  • Αναλυτική ικανότητα, προσοχή στη λεπτομέρεια
  • Ικανότητα εργασίας υπό πίεση και διαχείρισης πολλαπλών καθηκόντων.
  • Υπευθυνότητα, συνέπεια και διακριτικότητα.
  • Ικανότητα ανάληψης πρωτοβουλιών, Ευελιξία, Προσαρμοστικότητα
  • Ευελιξία σε Ταξίδια εντός Ελλάδας και αργότερα Εξωτερικό
  • Ευέλικτο Ωράριο

Δυνατότητα έναρξης 01 Σεπτεμβρίου 2024

Η Εταιρεία προσφέρει:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Εξαιρετικό περιβάλλον εργασίας
  • Ευκαιρίες επαγγελματικής εξέλιξης

Αποστολή βιογραφικών στο hr@bluedistribution.gr

Παλαιό Φάληρο
πριν 2 μήνες