Για εργοδότες
Front Desk Receptionist

Η INGROUP αναζητά έναν υποψήφιο/α για την κάλυψη της ακόλουθης θέσης:

Ρόλος:

Ο/Η Front Desk Receptionist θα είναι υπεύθυνος/η για διάφορες αρμοδιότητες που σχετίζονται είτε με τη γενική οργάνωση του γραφείου, όπως η λήψη παραγγελιών, η παραλαβή αλληλογραφίας, είτε με την υποστήριξη και το συντονισμό διαφόρων εκδηλώσεων, σεμιναρίων και άλλων εταιρικών δραστηριοτήτων. Η υποδοχή αλληλεπιδρά με όλα τα τμήματα της εταιρείας, τις εξωτερικές επαφές και το τηλεφωνικό κέντρο.

Αρμοδιότητες:

  • Λήψη και ταξινόμηση αλληλογραφίας
  • Διαχείριση τηλεφωνικού κέντρου
  • Οργάνωση και διαχείριση δια ζώσης συναντήσεων
  • Παραγγελίες περιφερειακού υλικού και επαγγελματικών καρτών
  • Συντήρηση και διαχείριση κτιρίου και θεμάτων που προκύπτουν
  • Διατήρηση του χώρου υποδοχής τακτοποιημένου και εμφανίσιμου
  • Υποδοχή και καθοδήγηση των επισκεπτών που εισέρχονται στο κτίριο
  • Συμμετοχή σε projects που μπορεί να προκύψουν
  • Διεκπεραίωση άλλων υπαλληλικών καθηκόντων όπως αρχειοθέτηση, φωτοτυπίες κλπ ή άλλων έκτακτων θεμάτων που μπορεί να προκύψουν, σε συννενόηση με την υπεύθυνη του τμήματος
  • Υποστήριξη σε βοηθητικές εργασίες άλλων τμημάτων, σε συννενόηση με την υπεύθυνη του τμήματος

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Απολυτήριο λυκείου (το πτυχίο θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν)