Υπάλληλος Γραφείου Τμήματος Οδικών Μεταφορών / Διεκπεραίωση Αποστολών & Customer Service
Η θέση δε δέχεται πλέον αιτήσεις

Υπάλληλος Τμήματος Οδικών Μεταφορών  / Διεκπεραίωση Αποστολών & Customer Service

Η Goldair Cargo A.E. δραστηριοποιείται στον τομέα των μεταφορών και logistics, προσφέροντας υψηλού επιπέδου υπηρεσίες προστιθέμενης αξίας χάρη σε ένα εκτεταμένο δίκτυο συνεργατών που διασφαλίζουν την ταχύτητα και την μεγάλη συχνότητα των αποστολών μας, αλλά και την αξιόπιστη ανταπόκρισή μας στις ανάγκες των πελατών μας. Τα τμήματα οδικών, αεροπορικών και ναυτιλιακών μεταφορών καλύπτουν κάθε είδους αποστολή, καθιστώντας την εταιρεία ισχυρό παίκτη στον κλάδο της.

Περιγραφή Θέσης Εργασίας

Καθημερινή επικοινωνία με ανταποκριτές εξωτερικού και με αποθήκες φόρτωσης-εκφόρτωσης

Επικοινωνία με πελάτες (Eιδοποίηση αφίξεων, προγραμματισμός παραδόσεων και παραλαβών)

Συλλογή των απαραίτητων στοιχείων των αποστολών, προεργασία δεδομένων για τον προγραμματισμό των παραδόσεων

Κοστολόγηση αποστολών

Τόπος Εργασίας

Ασπρόπυργος Αττικής

Απαραίτητα Προσόντα

Πτυχίο ΤΕΙ - ΑΕΙ Οικονομικής κατεύθυνσης ή Διοίκησης (γνώση σε θέματα Freight Forwarding and Logistics επιθυμητά)

Άριστη γνώση του λογισμικού Orian ERP

Πολύ καλή γνώση Αγγλικών, κάθε επιπλέον ξένη γλώσσα θα εκτιμηθεί αναλόγως (κατά προτίμηση Γερμανικά, Ιταλικά, Ισπανικά, Γαλλικά ή Πορτογαλικά)

Προσαρμοστικότητα σε συνθήκες πίεσης χρόνου & αποτελεσματικότητα στην αντιμετώπιση προβλημάτων

Άριστες ικανότητες επικοινωνίας και διαπραγμάτευσης

Άριστη γνώση χειρισμού Η/Υ και προγραμμάτων Microsoft Office Outlook , Excel, Word, Google Drive, AS400

Επαγγελματική παρουσία και συμπεριφορά

Πνεύμα συνεργασίας και ομαδικότητα

Παροχές

Πλήρη απασχόληση

Αποδοχές αναλόγως των προσόντων και της εμπειρίας

Ευχάριστο και φιλικό περιβάλλον εργασίας

Διαρκής εκπαίδευση με προοπτικές εξέλιξης

Δυνατότητα δωρεάν μεταφοράς από/προς τον σταθμό του προαστιακού Ασπροπύργου

Αποστολή Βιογραφικών στο www.goldair-cargo.com/el/theseis-ergasias/

Ασπρόπυργος
πριν 2 μήνες
Entry / Αρχάριος