Για εργοδότες
Job Header Image
Κωδ:ΤΥΕΛ0924
Τυροκόμος
πριν 2 μέρες
Ημ. ανάρτησης
ΑγροτικάΚατηγορία θέσης
Αγροτικά

Η ΗΠΕΙΡΟΣ ΑΕΒΕ, με ισχυρή παρουσία στο χώρο της τυροκομίας στην Ελλάδα και εργοστάσια στην Άρτα, την Ελασσόνα και το Δομοκό, με ηγετικό μερίδιο στα λευκά τυριά, στο κασέρι και στο ΚΑΤΙΚΙ ΔΟΜΟΚΟΥ, και έντονη εξαγωγική δραστηριότητα αναζητεί:

ΤΥΡΟΚΟΜΟ

Ο ρόλος είναι πλήρους απασχόλησης, ανήκει στη Δ/νση Παραγωγής  και θα έχει ως έδρα  την Ελάσσονα.

Καθήκοντα:

  • Την τυροκόμηση ημίσκληρων και μαλακών τυριών από αιγοπρόβειο και αγελαδινό γάλα.
  • Το χειρισμό του εξοπλισμού παραγωγής.
  • Την συνεργασία και τον συντονισμό με τα υπόλοιπα τμήματα για επίλυση τυχόν θεμάτων παραγωγικής διαδικασίας.
  • Τη συμμετοχή σε υποστηρικτικές εργασίες του τμήματος παραγωγής.
  • Τη φροντίδα για την καθαριότητα των παραγωγικών μέσων και του χώρου.
  • Την τήρηση των διαδικασιών και των κανόνων υγιεινής και ασφάλειας που έχει καθορίσει η εταιρεία.

Απαραίτητα προσόντα:

  • Πτυχίο από Επαγγελματική Σχολή σχετικής ειδικότητας (τυροκομία / γαλακτοκομία) ή ΤΕΙ σχετικής ειδίκευσης.
  • Εργασιακή εμπειρία στην τυροκομία – γαλακτοκομία είναι επιθυμητή.
  • Εργασία σε βάρδιες.
  • Καλή Γνώση Αγγλικών και Η/Υ.
  • Οργανωτικές Δεξιότητες.
  • Υπευθυνότητα, σωστή διαχείριση χρόνου και προσοχή στη λεπτομέρεια.
  • Ικανότητα επικοινωνίας και ομαδικότητα.

Παρέχονται:

  • Σταθερό περιβάλλον εργασίας.
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών.
  • Ομαδική Ασφάλιση.
  • Συνεχής εκπαίδευση.
  • Προοπτικές εξέλιξης.

Γίνε μέρος της μεγάλης ομάδας μας και στείλε το βιογραφικό σου!

ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΘΕΣΗΣ
Τυροκόμος
Ελασσόνα