Για εργοδότες
Κωδ:GAIA_ΓΕΩΠ_2024
Γεωπόνος _Σύμβουλος Αγροτικής Ανάπτυξης

Η GAIA EΠΙΧΕΙΡΕΙΝ ιδρύθηκε το 2014 ως αποτέλεσμα μιας ευρύτερης συμμαχίας μεταξύ αγροτικών συνεταιριστικών οργανώσεων που συνεργάστηκαν με στρατηγικούς εταίρους από τον τομέα της πληροφορικής και τον τραπεζικό τομέα, προκειμένου να υπηρετήσουν ένα κοινό όραμα για μια πιο βιώσιμη και ανταγωνιστική ελληνική γεωργία.

Αποτελεί τον σημαντικότερο φορέα παροχής υπηρεσιών στους Έλληνες παραγωγούς και τις οργανώσεις τους. Αξιοποιεί την υψηλή της τεχνογνωσία καθώς και πληθώρα ευρωπαϊκών και εθνικών χρηματοδοτικών εργαλείων και μέτρων όπως η ΚΑΠ, για την παροχή υπηρεσιών που υποστηρίζουν την υγιή και βιώσιμη επιχειρηματική ανάπτυξη και εξωστρέφεια των φορέων του πρωτογενούς και αγροδιατροφικού τομέα της χώρας.

Αναζητούμε Γεωπόνο, Σύμβουλο Αγροτικής Ανάπτυξης, ο οποίος θα απασχοληθεί στο τμήμα Διαχείρισης Έργων της GAIA ΕΠΙΧΙΕΡΕΙΝ και θα συμβάλλει ενεργά στην υποστήριξη των έργων Αγροτικής Ανάπτυξης.

Αρμοδιότητες θέσης

  • Σχεδιασμός, υποβολή και τεχνική στήριξη προτάσεων στο πλαίσιο του Προγράμματος Αγροτικής Ανάπτυξης και άλλων συγχρηματοδοτούμενων προγραμμάτων.
  • Παροχή συμβουλευτικών υπηρεσιών σε εκτεταμένο δίκτυο συνεργατών που δραστηριοποιούνται σε συγχρηματοδοτούμενα προγράμματα.
  • Στρατηγικός και Επιχειρησιακός Σχεδιασμός των έργων.
  • Οργάνωση, συντονισμός και παρακολούθηση εργασιών με στόχο την ομαλή και έγκαιρη υλοποίηση των έργων.
  • Συνεχής επικοινωνία με συνεργάτες και πελάτες για την επίλυση ζητημάτων και την υποστήριξη των έργων.
  • Συμβολή στην κατάρτιση των εμπλεκομένων, μέσω εκπαιδευτικών προγραμμάτων και σεμιναρίων.
  • Οικονομικός έλεγχος των έργων και εκπόνηση οικονομικών αναφορών για την παρακολούθηση του προϋπολογισμού και των δαπανών.

Προφίλ υποψηφίου

  • Πτυχίο Γεωπονίας (ΠΕ), κατά προτίμηση με ειδίκευση στην Αγροτική Οικονομία και Ανάπτυξη.
  • Τουλάχιστον 2 χρόνια επαγγελματικής εμπειρίας σε μελετητικό ή συναφή κλάδο.
  • Άριστες δεξιότητες επικοινωνίας και παρουσίασης, με έμφαση στη δημιουργία θετικών σχέσεων συνεργασίας.
  • Εξαιρετικές ικανότητες διαχείρισης χρόνου και αντιμετώπισης κρίσεων.
  • Πολύ καλή γνώση του MS Office και άλλων συναφών εργαλείων.
  • Άριστη γνώση της Αγγλικής γλώσσας.
  • Δυνατότητα ταξιδιών εντός και εκτός Ελλάδος.
  • Κάτοχος άδειας οδήγησης.

 Επιθυμητά Προσόντα:

  •  Πιστοποιημένος Γεωργικός  Σύμβουλος.
  • Πιστοποιήσεις σχετικές με τη διαχείριση έργων (π.χ., PMP).
  • Άριστη γνώση του ελληνικού και ευρωπαϊκού νομοθετικού πλαισίου για τη γεωργία και την ανάπτυξη.
  • Εμπειρία σε προγράμματα κατάρτισης και εκπαίδευσης επαγγελματιών.
  • Πρόσθετες γνώσεις ή εμπειρία σε οικονομικές εκθέσεις και αναλύσεις.

Προσφέρουμε

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αμοιβών και παροχών
  • Ευκαιρίες ανάπτυξης και εξέλιξης σε μία δυναμικά αναπτυσσόμενη ελληνική εταιρεία

Παρακαλούμε στείλετε το βιογραφικό σας στη διεύθυνση hr@c-gaia.gr   αναγράφοντας τον παρακάτω κωδικό: GAIA_ΓΕΩΠ_2024

Πειραιάς
πριν 24 μέρες