Για εργοδότες
Commercial Data Analyst
Η θέση δε δέχεται πλέον αιτήσεις
ΑθήναΤοποθεσία
Αθήνα
πριν ένα μήνα
Ημ. ανάρτησης
Αναλυτής / BIΚατηγορία θέσης
Αναλυτής / BI

Το Βιολογικό Χωριό Α.Ε., δυναμικά αναπτυσσόμενη και η μεγαλύτερη αμιγώς ελληνική αλυσίδα καταστημάτων υγιεινής διατροφής, με δίκτυο 25 καταστημάτων, επιθυμεί να προσλάβει:

Βασικές Αρμοδιότητες:

  • Παρέχει οικονομικές αναλύσεις για τις πωλήσεις και το Μικτό Κέρδος της εταιρείας, οι οποίες συμβάλλουν στην βελτίωση της συνολικής επιχειρηματικής απόδοσης
  • Παρακολουθεί στενά τις εμπορικές συμφωνίες, με σκοπό την ορθή εκτέλεση πληρωμών και έκδοσης πιστωτικών τιμολογίων
  • Παράγει τακτικές και ad hoc αναλύσεις (reports) για την Εμπορική και την Οικονομική Διεύθυνση, οι οποίες επιτρέπουν την παρακολούθηση και τον έλεγχο των επιχειρηματικών ενεργειών
  • Συγκεντρώνει, αναλύει και ερμηνεύει δεδομένα, προκειμένου να παρέχει πληροφορίες σε όλα τα εμπλεκόμενα τμήματα (Εμπορική Διεύθυνση, Διεύθυνση Πωλήσεων, Διεύθυνση Marketing)
  • Αναλύει τακτικά τον όγκο πωλήσεων και κερδοφορίας, ανά εμπορική κατηγορία καθώς και τα οικονομικά αποτελέσματα, ανά εγκατάσταση
  • Παράγει ad hoc αναλύσεις (reports), σύμφωνα με τις τρέχουσες επιχειρησιακές ανάγκες

Απαραίτητα προσόντα:

  • Πτυχίο Πανεπιστημίου Οικονομικής κατεύθυνσης
  • Άριστη γνώση λογιστικών φύλλων, βάσεων δεδομένων, MS Office και χρηματοοικονομικών εφαρμογών λογισμικού
  • Εμπειρία σε χρήση προγραμμάτων ERP και συγκεκριμένα του Softone, θα εκτιμηθεί
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση 3 έτη και άνω

Τι προσφέρουμε

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Συνεχής εκπαίδευση και καθοδήγηση
  • Δυνατότητα επαγγελματικής εξέλιξης και ανάπτυξης
  • Ιδιωτική Ασφάλεια

Για όλα τα βιογραφικά θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια.

Αθήνα