Για εργοδότες
Agents Τηλεφωνικών Πωλήσεων - Αθήνα

Περιγραφή θέσης:

Το τμήμα τηλεφωνικών πωλήσεων του Mediterranean College είναι υπεύθυνο για την τηλεφωνική ή διαδικτυακή επικοινωνία με υποψήφιους φοιτητές, την ενημέρωση τους σχετικά με τα προγράμματα σπουδών, τις παροχές και τις δράσεις του Κολλεγίου, και την ορθή διαχείριση της βάσης του πελατολογίου (CRM system).

Αρμοδιότητες:

  •  Διαχείριση εισερχόμενων και εξερχόμενων τηλεφωνικών κλήσεων.
  •  Παροχή πληροφοριών σχετικά με τα προγράμματα σπουδών και τις υπηρεσίες του κολεγίου.
  •  Καταγραφή και διαχείριση των στοιχείων επικοινωνίας και των αιτημάτων σε σχετική βάση δεδομένων.

Επιθυμητά προσόντα:

  • Πτυχίο πανεπιστημίου (ανεξαρτήτως τομέα)
  • Καλή γνώση χειρισμού Η/Υ
  • Επαγγελματισμός & ομαδικό πνεύμα
  • Προϋπηρεσία σε τμήμα τηλεφωνικών πωλήσεων ή εξυπηρέτησης πελατών
  • Προσανατολισμός στο αποτέλεσμα & στην επίτευξη στόχων
  • Άριστες επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές ικανότητες μέσω τηλεφώνου
  • Καλή γνώση της ελληνικής και αγγλικής γλώσσας.
  • Ικανότητα εργασίας σε ομαδικό περιβάλλον και διαχείριση χρόνου

Παροχές:

  • Σταθερός μηνιαίος μισθός (8ωρη απασχόληση)
  • Ετήσιο bonus βάσει απόδοσης
  • Συνεχή εκπαίδευση και επαγγελματική ανάπτυξη.
  • Ευκαιρίες επαγγελματικής ανέλιξης
  • Φιλικό και υποστηρικτικό περιβάλλον εργασίας.
Αθήνα
πριν 4 μέρες
Entry / Αρχάριος