Για εργοδότες
Collection Agents (Δικηγορικό Γραφείο στην Αθήνα)

Μεγάλο Δικηγορικό γραφείο στο κέντρο της Αθήνας, αναζητά

Υπάλληλο Διαχείρισης Ληξιπρόθεσμων Οφειλών

Ο κάτοχος της θέσης θα πραγματοποιεί κλήσεις σε υφιστάμενους πελάτες τραπεζικών προϊόντων με σκοπό την διαχείριση των ληξιπρόθεσμων απαιτήσεών τους.

Ωράριο: 09.00-17.00 (Δευτέρα ως Παρασκευή, με ένα απογευματινό 12.00- 20.00) και 2 Σάββατα/μήνα 09:00-13:00.

Αρμοδιότητες

  • Τηλεφωνική ενημέρωση και διαπραγμάτευση ληξιπρόθεσμων οφειλών
  • Διασφάλιση τήρησης νομοθετικού πλαισίου
  • Άμεση αντιμετώπιση ενδεχόμενων αντιρρήσεων

Απαραίτητα προσόντα

  • Απολυτήριο Λυκείου
  • Προϋπηρεσία 1 έτος σε αντίστοιχη θέση - απαραίτητη
  • Αναπτυγμένες ικανότητες επικοινωνίας & διαπραγμάτευσης
  • Καλή γνώση χειρισμού Η/Υ (Excel, Word)
  • Γνώση της αγγλικής γλώσσας

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Μηνιαίο Bonus παραγωγικότητας
  • Συνεχής εκπαίδευση στις μεθόδους παρακολούθησης χαρτοφυλακίων
  • Σύγχρονο και δυναμικό περιβάλλον εργασίας
  • Προοπτικές εξέλιξης
Αθήνα
πριν 2 μέρες
Με κάποια εμπειρία
Πλήρης απασχόληση / Μερική απασχόληση