Για εργοδότες
Κωδ:ENG2024.07
Τοπογράφος Μηχανικός_Fttx Engineer/surveyor
Η θέση δε δέχεται πλέον αιτήσεις

METISCON Consulting and Engineering

FTTx Designer, Greece / Μηχανικός μελετών δικτύων οπτικών ινών

Απαραίτητα προσόντα: ΠΤΥΧΙΟ ΜΗΧΑΝΙΚΟΥ/Engineering ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ Η ΤΕΙ

Ζητείται τοπογράφος μηχανικός και μηχανικός οποιασδήποτε ειδικότητας (Πανεπιστήμιο ή ΤΕΙ) ως υπάλληλος γραφείου για μελέτες σε δίκτυα οπτικών ινών. Δυνατότητα ταξιδιών στο εξωτερικό και το εσωτερικό.

Εξοικείωση με προγράμματα AutoCAD και GIS θα εκτιμηθεί.

Γνώση γερμανικής γλώσσας θα εκτιμηθεί.

Αρμοδιότητες:

-Υλοποίηση σχεδιασμού δικτύων χαλκού και οπτικών ινών
-Αυτοψίες μελετών συνδένσεων κτιρίων
-Στρατηγικός σχεδιασμός και σύλληψη δικτύων FTTX
-Αναφορά στον Διευθυντή της Ομάδας Σχεδιασμού
-Προετοιμασία του χρονοδιαγράμματος παράδοσης σε συνεργασία με τον Υπεύθυνο της -Ομάδας Προγραμματισμού
-Τεκμηρίωση των σχεδίων As Built του έργου
-Συμμετοχή σε επιτόπιες έρευνες πεδίο
-Συμμετοχή στις συναντήσεις με την ομάδα συμβούλων και διαχείρισης έργου
-Συμμετοχή στη διαδικασία fine tuning

Metiscon is an equal Opportunity Employer

Note:This job description is to offer a general view of the nature of the role. Knowledge, skills and experience are taken into account to examine the suitability of the candidate. Various duties can be part of the role.

Αθήνα
πριν 2 μήνες