Για εργοδότες
Αρχιτέκτονας Μηχανικός (Architectural Engineer)
Η θέση δε δέχεται πλέον αιτήσεις
Company logo - click to visit company page
101-250
Κατασκευαστικός | Τεχνικός κλάδος

bbf: είναι μία από τις κορυφαίες και ταχύτερα αναπτυσσόμενες εταιρείες στην αγορά ακινήτων στην Κύπρο και την Ελλάδα, προσφέροντας στους πελάτες της υπηρεσίες όπως πωλήσεις ακινήτων, ενοικιάσεις, διαχείριση, κατασκευή και άλλες συναφείς υπηρεσίες. Λόγω επέκτασης του κύκλου εργασιών, η bbf: επεκτείνει το εσωτερικό προσωπικό της και αυτή τη στιγμή αναζητά έμπειρο Αρχιτέκτονα Μηχανικό (Architectural Engineer) να ενταχθεί στην ομάδα.

Κύριες αρμοδιότητες και ευθύνες:

  • Σύνταξη προκαταρκτικών μελετών αξιοποίησης ακινήτων.
  • Αδειοδοτήσεις.
  • Σύνταξη τεχνοοικονομικών προσφορών, σε συνεργασία με το PM Department της εταιρείας.
  • Σχεδιασμός και διασφάλιση κόστους και χρονοδιαγράμματος εργασιών, σε συνεργασία με το PM Department της εταιρείας.
  • Σύνταξη τεχνικών προδιαγραφών και τεχνικών απαιτήσεων, σε συνεργασία με το PM Department της εταιρείας.
  • Επίλυση τεχνικών ζητημάτων.
  • Επικοινωνία με τη διοίκηση και αναφορά προόδου έργων όποτε αυτό ζητηθεί.

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Πτυχίο Αρχιτέκτονα Μηχανικού ΑΕΙ.
  • 5-10 χρόνια εμπειρία στο σχεδιασμό έργων, αρχιτεκτονική σύνθεση, έκδοση Μελετών/Αδειών Δόμησης.
  • Γνώσεις ΝΟΚ, κανονισμών και διαδικασιών έκδοσης αδειών δόμησης.
  • Απαραίτητη η γνώση του ηλεκτρονικού συστήματος e-adeies.
  • Άριστη γνώση σχεδιαστικών και φωτορεαλιστικών προγραμμάτων.
  • Άριστη γνώση MS Office.
  • Ευχέρεια στην αγγλική γλώσσα.
  • Προαιρετική δυνατότητα σύνταξης Πιστοποιητικών Ενεργειακής Απόδοσης (ΠΕΑ) και έκδοσης Ηλεκτρονικής Ταυτότητας Κτιρίων (ΗΤΑ-ΗΤΚ).
  • Εργοταξιακή εμπειρία (θα εκτιμηθεί).

Η Eταιρεία προσφέρει:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών.
  • Παροχή 13ου μισθού.
  • Προοπτικές καριέρας σε ένα ταχέως αναπτυσσόμενο επιχειρηματικό περιβάλλον.
  • Ευκαιρία εργασίας σε εξειδικευμένα έργα.

Όλοι οι ενδιαφερόμενοι υποψήφιοι παρακαλούνται να υποβάλουν την αίτησή τους εδώ.

Αθήνα
πριν 2 μήνες
Με μεγάλη εμπειρία