Για εργοδότες
Κωδ:Project Manager Τεχνικού Τμήματος
Project Manager Τμήματος Υποδομών & Τεχνικών Υπηρεσιών

Τα Super Market Χαλκιαδάκης ΑΕ αναζητούν ένα δυναμικό μηχανικό με αρμοδιότητες Project Manager για τη Διεύθυνση Υποδομών & Τεχνικών Υπηρεσιών της εταιρείας. Οι κύριες αρμοδιότητες αφορούν το σχεδιασμό και τη διαχείριση τεχνικών έργων. Ο ιδανικός υποψήφιος χρειάζεται να έχει εμπειρία στη διαχείριση έργων, άριστες οργανωτικές δεξιότητες και την ικανότητα να εργάζεται αποτελεσματικά υπό πίεση.

Κύριες Αρμοδιότητες:

  • Σχεδιασμός, διαχείριση και συντονισμός τεχνικών έργων από την έναρξη έως την ολοκλήρωσή τους.
  • Παρακολούθηση και διασφάλιση της τήρησης των προϋπολογισμών, των χρονοδιαγραμμάτων και της ποιότητας των έργων.
  • Ανάλυση και διαχείριση κινδύνων έργων.
  • Επίβλεψη/ παρακολούθηση των τεχνικών/οικοδομικών εργασιών στις εγκαταστάσεις της εταιρείας (ανακαινίσεις supermarkets, ανέγερση νέων κτιρίων, κ.λπ.)
  • Επικοινωνία και συνεργασία με προμηθευτές και άλλα ενδιαφερόμενα μέρη.
  • Προετοιμασία αναφορών και παρουσιάσεων για την ανώτερη διοίκηση.

Απαιτούμενα Προσόντα:

  • Πτυχίο Μηχανικού ΑΕΙ/ ΤΕΙ ή σε συναφή τομέα (π.χ. πολιτικός μηχανικός, αρχιτέκτων μηχανικός, μηχανικός παραγωγής & διοίκησης, κ.λπ.).
  • Εμπειρία στη διαχείριση τεχνικών έργων.
  • Άριστη γνώση χειρισμού εφαρμογών MS Office & AutoCAD
  • Γνώση χειρισμού λογισμικών διαχείρισης έργων (π.χ. MS Project, Primavera).
  • Άριστη γνώση της Αγγλικής γλώσσας.
  • Δίπλωμα οδήγησης

Επιθυμητά Προσόντα:

  • Μεταπτυχιακός τίτλος σπουδών στη Διοίκηση Έργων, σε συναφή τομέα της μηχανικής ή στη διοίκηση επιχειρήσεων.
  • Πιστοποίηση στη διοίκηση έργου (π.χ. PMP - Project Management Professional).
  • Εμπειρία σε τεχνικά/ κατασκευαστικά έργα στον ευρύτερο κλάδο του λιανικού εμπορίου.

Δεξιότητες/ Ικανότητες:

  • Μεθοδικότητα, ακρίβεια και υπευθυνότητα
  • Άριστες οργανωτικές και ηγετικές δεξιότητες.
  • Ευχέρεια και αμεσότητα στην επικοινωνία
  • Ομαδικότητα
  • Ικανότητα εργασίας υπό πίεση και επίλυσης προβλημάτων.

Παροχές:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών.
  • Συνεχή εκπαίδευση και ευκαιρίες επαγγελματικής ανάπτυξης.
  • Ευχάριστο και δυναμικό εργασιακό περιβάλλον.
  • Παροχές υγείας και ασφάλισης.

Η ΧΑΛΚΙΑΔΑΚΗΣ Α.Ε. είναι εργοδότης ίσων ευκαιριών και δεσμεύεται να προσλάβει, να διατηρήσει και να αναπτύξει ταλέντα ανεξαρτήτως φυλής, φύλου, ηλικίας, θρησκείας, εθνικότητας ή αναπηρίας.

Σημείωση: Όλες οι αιτήσεις θα θεωρηθούν αυστηρά εμπιστευτικές. Θα επικοινωνήσουμε μόνο με τους υποψηφίους που θα επιλεγούν για συνέντευξη. Σας ευχαριστούμε για το ενδιαφέρον σας να εργαστείτε μαζί μας.

Ηράκλειο
πριν 16 μέρες