Για εργοδότες
Onstite Civil Engineer / Πολιτικός Μηχανικός
Company logo - click to visit company page
16-50
Κατασκευαστικός | Τεχνικός κλάδος
ΑθήναΤοποθεσία
Αθήνα
πριν 20 μέρες
Ημ. ανάρτησης
C-level / ExecutiveΕπίπεδο εμπειρίας
C-level / Executive

Day Group with over 50 years of experience, is an International Property Development and Investment platform, engaged in Designing, Engineering, Construction, Redevelopment and Lease / Sale of commercial and residential property.

We are currently looking for an Onsite Civil Engineer for the supervision of our construction site in Voula. The ideal candidate for the job should be a team player. Previous experience of minimum 5 years in Development & Construction Company is required.

Responsibilities

  • Coordination and supervision of the construction site.
  • Monitoring / Supervising the subcontractors.
  • (BOQ) Preparation of lists of materials and services required.
  • Detailed Form time schedule.

Skills & Qualifications

  • Bachelor’s degree in Civil Engineering / Mechanical Engineering / Architect.
  • Minimun construction site experience 5 years.
  • Ability to perform under pressure.
  • Strong organizational and communicational skills.
  • Analytical and critical thinking-attention to detail.
  • Excellent knowledge of design and AUTOCAD.

H εταιρία DAY GROUP, με πάνω από 50 χρόνια εμπειρίας, αποτελεί μία διεθνή πλατφόρμα Ανάπτυξης και Επένδυσης Ακινήτων, που ασχολείται με τον Σχεδιασμό, την Κατασκευή και την Μίσθωση εμπορικών και οικιστικών ακινήτων.

Η εταιρία μας αναζητά, Διπλωματούχο Μηχανικό για υπεύθυνο εργοταξίου στην περιοχή της Φιλοθέης. Ο ιδανικός υποψήφιος θα πρέπει να έχει ομαδικό πνεύμα. Εργασιακή εμπειρία minimum 5 ετών αποτελεί απαραίτητη προϋπόθεση.

Αρμοδιότητες

  • Οργάνωση και επίβλεψη του εργοταξίου.
  • Επίβλεψη υπερ-εργολάβων.
  • Πιστοποιήσεις εργασιών- Έλεγχος λογαριασμών.
  • (BOQ) Προετοιμασία λιστών με τα απαιτούμενα υλικά και εργασίες.
  • Λεπτομερές χρονοδιάγραμμα κατασκευής για τον ορθό προγραμματισμό των εργασιών.

Προσόντα

  • Διπλωματούχος Μηχανικός / Μηχανολόγος/Πολιτικός Μηχανικός/ Αρχιτέκτονας .
  • Ελάχιστη εμπειρία στον κλάδο κατασκευών 5 έτη.
  • Ικανότητα εργασίας υπό συνθήκες πίεσης.
  • Άριστες οργανωτικές και επικοινωνιακές δεξιότητες.
  • Αναλυτική και κριτική σκέψη- Έμφαση στην λεπτομέρεια.
  • Αρίστη γνώση προγράμματος AUTOCAD.

Αθήνα