Για εργοδότες
R&D Support Engineer

Η Milkplan Α.Ε. η μεγαλύτερη εξαγωγική βιομηχανία παραγωγής δεξαμενών ψύξης γάλακτος, κτηνοτροφικών μηχανημάτων και αρμεκτικού εξοπλισμού, με έδρα τον Λαγκαδά Θεσσαλονίκης, αναζητά μηχανικό για την κάλυψη της θέσης της R&D Support Engineer

Κύριες Αρμοδιότητες:

  • Ανάπτυξη, εφαρμογή και συνεχή βελτίωση των λειτουργικών διαδικασιών του τμήματος σε συνεργασία με τη διοίκηση, διασφαλίζοντας την ομαλή και αποδοτική εκτέλεση των έργων R&D.
  • Διατήρηση και ενημέρωση των βάσεων δεδομένων και των αρχείων του τμήματος.
  • Σύνταξη τεχνικών εγχειριδίων (manuals) των προϊόντων της εταιρείας, διασφαλίζοντας την ακρίβεια και την πληρότητα των πληροφοριών.
  • Υποστήριξη στην προετοιμασία παρουσιάσεων και αναφορών για τη διοίκηση.
  • Οργάνωση συναντήσεων του τμήματος, συμπεριλαμβανομένης της τήρησης πρακτικών και της διανομής τους στα εμπλεκόμενα μέρη.
  • Παρακολούθηση των αποθεμάτων αναλωσίμων και παραγγελίες υλικών για το τμήμα

Job requirements

Απαιτούμενα Προσόντα:

  • Πτυχίο Μηχανολογίας, Αυτοματισμού ή παρεμφερούς τομέα.
  • Καλή γνώση MS Office (Excel, Word, PowerPoint).
  • Άριστη γνώση της Αγγλικής γλώσσας, τόσο γραπτά όσο και προφορικά.
  • Ικανότητα διαχείρισης πολλαπλών καθηκόντων και προσανατολισμός στη λεπτομέρεια.
  • Ικανότητες επικοινωνίας και ομαδικής συνεργασίας.
  • Οργανωτικές δεξιότητες και ικανότητα τήρησης χρονοδιαγραμμάτων.

Επιθυμητά Προσόντα:

  • Γνώση συστημάτων ERP.
  • Προηγούμενη εμπειρία σε αντίστοιχη θέση back Office, ιδανικά σε βιομηχανικό περιβάλλον.
  • Εμπειρία στη διαχείριση έργων.
  • Τεχνικό υπόβαθρο.

Τι προσφέρουμε:

  • Μετακίνηση από και προς Θεσσαλονίκη
  • Ιδιωτική ιατροφαρμακευτική κάλυψη
  • Ολοκληρωμένη και συνεχή εκπαίδευση
  • Ισορροπία μεταξύ προσωπικής και επαγγελματικής ζωής
  • Ευκαιρίες εξέλιξης
  • Δυναμικό και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
Λαγκαδάς
πριν 8 μέρες