Για εργοδότες
Facility Coordinator (PRD065)

Ο Όμιλος Πλαστικά Θράκης είναι ένας ελληνικός πολυεθνικός Όμιλος, ο οποίος δραστηριοποιείται στην παραγωγή και διάθεση προϊόντων πολυπροπυλενίου και πολυαιθυλενίου, διαθέτοντας παραγωγικές εγκαταστάσεις σε 6 χώρες (Ελλάδα, Μεγάλη Βρετανία, Βουλγαρία, Ρουμανία, Ιρλανδία και ΗΠΑ), εταιρείες διανομής και εμπορίας σε 4 χώρες (Νορβηγία, Σουηδία, Σερβία, Αυστραλία) και δίκτυο πωλήσεων που εκτείνεται σε περισσότερες από 80 χώρες.

Η εταιρεία Thrace Nonwovens & Geosynthetics (Thrace NG), μέλος του Ομίλου Πλαστικά Θράκης, αναζητά να προσλάβει ένα άτομο για την κάλυψη της θέσης

Facility Coordinator

Η θέση έχει  έδρα την Ξάνθη.

Κύριες Αρμοδιότητες:

Αποκαταστάσεις βλαβών  βοηθητικών  εγκαταστάσεων κτιρίων και εξωτερικών χώρων

  • Αντικατάσταση  και Επισκευή φθορών
  • Διάγνωση και Επισκευή βλαβών.
  • Εκτέλεση προληπτικών εργασιών.
  • Μικροκατασκευές που απαιτούνται για την καλύτερη λειτουργία των χώρων
  • Εκτέλεση εργασιών συντήρησης κτιρίων και δομών
  • Συντήρηση εξοπλισμού
  • Αντιμετώπιση έκτακτων επισκευών
  • Ικανότητα κατανόησης σχεδίων και τεχνικών προδιαγραφών

Διαχείριση Κεντρικού Συνεργείου:

  •  Εποπτεία και διαχείριση του προσωπικού του συνεργείου.
  • Οργάνωση και παρακολούθηση του αποθέματος ανταλλακτικών και αναλωσίμων.
  • Διασφάλιση της ορθής συντήρησης των εργαλείων και του εξοπλισμού του συνεργείου.
  • Τήρηση και εφαρμογή του προγράμματος εργασιών του συνεργείου.
  • Τήρηση των διαδικασιών και κανόνων υγείας ασφάλειας και περιβάλλοντος
  • Συνεργασία σε ομαδικό περιβάλλον για την αποτελεσματική ολοκλήρωση των έργων

 Διαχείριση Συντήρησης Στόλου Κλαρκ και Παρακολούθηση Συμβολαίων:

  • Έλεγχος της ποιότητας των εργασιών επισκευής των κλαρκ.
  • Παρακολούθηση της προόδου των εργασιών και τήρηση στατιστικών δεδομένων.
  • Διαχείριση και ανανέωση των συμβολαίων συντήρησης.
  • Έλεγχος των ωρών λειτουργίας των ανυψωτικών μηχανημάτων.
  • Επίβλεψη των διαδικασιών συντήρησης και φόρτισης μπαταριών.

Διαχείριση Εγκαταστάσεων Ασφαλείας και Παρακολούθηση Συμβολαίων:

  • Έλεγχος των συμβολαίων συντήρησης των αντλιοστασίων πυρόσβεσης και των σχετικών εργασιών.
  • Εποπτεία των συστημάτων ανίχνευσης και συντήρησής τους.
  • Διαχείριση και έλεγχος των συντηρήσεων του δικτύου φυσικού αερίου.
  • Παρακολούθηση και έλεγχος των συμβολαίων πεπιεσμένου αέρα και ψυκτικών συγκροτημάτων.

Συμμετοχή σε Projects και Νέα Έργα:

  • Υποστήριξη και επίβλεψη της εγκατάστασης νέων γραμμών παραγωγής και άλλων έργων που αφορούν τις εγκαταστάσεις.

Απαιτούμενα Προσόντα:

  • Πτυχίο Τ.Ε.Ι. Μηχανολογίας ή Ηλεκτρολογίας
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 ετών σε αντίστοιχη θέση.
  • Άνεση σε χειρωνακτική εργασία και εμπειρία σε βιομηχανικό περιβάλλον.
  • Εμπειρία στη συντήρηση και εγκατάσταση μηχανολογικού εξοπλισμού.
  • Άριστη γνώση της Αγγλικής Γλώσσας
  • Πολύ καλή γνώση χειρισμού Η/Υ
  • Ικανότητα οργάνωσης, συνεργασίας, συντονισμού διαφορετικών ομάδων, επικοινωνίας και ομαδικό πνεύμα

Ο Όμιλος προσφέρει:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Ιδιωτική ασφάλεια ζωής και υγείας
  • Εξαιρετικές συνθήκες εργασίας
  • Ευκαιρίες για εκπαίδευση & ανάπτυξη σε ένα δυναμικά εξελισσόμενο περιβάλλον

Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται να στείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα, στο e-mail: career@thraceplastics.gr, με κωδικό PRD065.

 Στα Πλαστικά Θράκης χειριζόμαστε το βιογραφικό σας σημείωμα με απόλυτη εμπιστευτικότητα, σεβόμαστε το απόρρητό σας και χρησιμοποιούμε τα προσωπικά σας δεδομένα αποκλειστικά για το σκοπό που μας τα έχετε παράσχει. Για να μάθετε σχετικά με τα δικαιώματά σας, διαβάστε την πολιτική απορρήτου στη διεύθυνση: https://www.thracegroup.com/gr/el/privacy-policy/

Ξάνθη
πριν 5 μέρες