Πολιτικός Μηχανικός ή Αρχικέκτονας για Επίβλεψη Έργου και Σχεδιασμό

Περιγραφή Θέσης: Η εταιρεία Καπετανάκης Τεχνική Κατασκευαστική Ι.Κ.Ε. αναζητά έναν Αρχιτέκτονα ή Πολιτικό Μηχανικό για να ενισχύσει την ομάδα μας. Ο κατάλληλος υποψήφιος θα υποστηρίξει την επίβλεψη έργων, τη δημιουργία σχεδίων, την εκπόνηση μελετών, τις αποτυπώσεις κτιρίων, την έκδοση αδειών και τη διαχείριση αυθαιρέτων, αποκτώντας εμπειρία σε ποικίλα και καινοτόμα έργα με τη χρήση σύγχρονων τεχνολογιών.

Αρμοδιότητες:

  • Υποστήριξη στην επίβλεψη και συντονισμό έργων κατασκευής
  • Δημιουργία αρχιτεκτονικών σχεδίων και τεχνικών μελετών υπό καθοδήγηση
  • Αποτυπώσεις υφιστάμενων κτιρίων
  • Διαχείριση και υποβοήθηση στην έκδοση αδειών δόμησης
  • Ρυθμίσεις αυθαιρέτων και συναφείς διαδικασίες
  • Συνεργασία με την υπόλοιπη ομάδα για την επιτυχή ολοκλήρωση των έργων

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Πτυχίο Αρχιτεκτονικής ή Πολιτικού Μηχανικού (ΑΕΙ/ΤΕΙ)
  • Άριστη γνώση σχεδιαστικών προγραμμάτων (π.χ. AutoCAD)
  • Οργανωτικές και επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Ικανότητα εργασίας σε ομάδα και προσαρμοστικότητα
  • Προσοχή στη λεπτομέρεια και συνέπεια
  • Προθυμία για συνεχή μάθηση και εξέλιξη
  • Κάτοχος διπλώματος αυτοκινήτου
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (σε περίπτωση υποψήφιου)