Για εργοδότες
Architect

Oikos Property Developments is a fast-growing company that operates in real estate. Our mission is to improve our customers’ experience to the maximum. For this purpose, we would like to include in our team an Architect Engineer for permanent occupation.

Your tasks:

  • Participation in the design and construction of building projects
  • Preparation of architectural studies for projects (new constructions, change of use, small scale permit), including architectural drawings, material specifications and construction methods
  • Preparation of documents and submission for Town Planning / Building Permit (new buildings, change of use, small scale permit).
  • Taking all necessary actions to obtain licenses from competent bodies.
  • Electronic Building Identity
  • Legalization of arbitrary buildings under law 4495/2017
  • EPC issuance

Your Profile:

  • University degree in Architecture
  • Knowledge of urban planning and building legislation
  • Excellent knowledge of computers and Autocad, 2D - 3D design
  • Excellent knowledge of English and Office
  • Ability to work under pressure and manage simultaneous projects
  • Ability to communicate interpersonally, collaborate and industriously.

What we offer:

  • Direct recruitment
  • Fixed monthly earnings
  • Competitive remuneration package and benefits according to qualifications
  • Plenty of opportunities
  • Continuous education and training
  • Excellent conditions and friendly working environment

Η Oikos Property Developments είναι ραγδαία αυξανόμενη εταιρεία η οποία δραστηριοποιείται στον χώρο του real estate. Η αποστολή μας είναι να μεγιστοποιήσουμε την εμπειρία των πελατών μας. Για αυτό τον σκοπό, επιθυμούμε να  εντάξουμε στην ομάδα μας  Αρχιτέκτονα Μηχανικό για μόνιμη απασχόληση.

Τα καθήκοντα σου:

  • Συμμετοχή στο σχεδιασμό και την κατασκευή κτιριακών έργων
  • Προετοιμασία αρχιτεκτονικών μελετών για έργα (νέες οικοδομές, αλλαγή χρήσης, άδεια μικρής κλίμακας), συμπεριλαμβανομένων αρχιτεκτονικών σχεδίων, προδιαγραφών υλικών και μεθόδων κατασκευής
  • Ετοιμασία εγγράφων και υποβολή για Πολεοδομική Άδεια/Άδεια Οικοδομής (νέες οικοδομές, αλλαγή χρήσης, άδεια μικρής κλίμακας).
  • Ανάληψη όλων των απαραίτητων ενεργειών για την λήψη αδειοδοτήσεων από αρμόδιους φορείς .
  • Ηλεκτρονική Ταυτότητα Κτιρίων
  • Νομιμοποίηση αυθαιρέτων βάση του νόμου 4495/2017
  • Έκδοση ΠΕΑ

Το προφίλ σου:

  • Πτυχίο Α.Ε.Ι. Αρχιτέκτονα
  • Γνώση πολεοδομικής και οικοδομικής νομοθεσίας
  • Άριστη γνώση ηλεκτρονικών υπολογιστών και Autocad, 2D - 3D σχεδιασμός
  • Άριστη γνώση Αγγλικών και Office
  • Δυνατότητα εργασίας υπό συνθήκες πίεσης και διαχείριση ταυτόχρονων έργων
  • Ικανότητα διαπροσωπικής επικοινωνίας, συνεργασίας και εργατικότητα.

Τι προσφέρουμε:

  • Άμεση πρόσληψη
  • Σταθερές μηνιαίες απολαβές
  • Ανταγωνιστικό πακέτο απολαβών και παροχές αναλόγως προσόντων
  • Δυνατότητα εξέλιξης
  • Συνεχής εκπαίδευση
  • Ιδανικές συνθήκες εργασίας σε φιλικό περιβάλλον.
ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΘΕΣΗΣ
Architect
Νέα Σμύρνη
πριν ένα μήνα