Για εργοδότες
Μηχανικός Πωλήσεων / Sales Engineer

Η SIKA HELLAS ABEE, κορυφαία εταιρία στον χώρο των Δομικών Υλικών, αναζητά ένα δυναμικό και επικοινωνιακό άτομο για τη θέση του Μηχανικού Πωλήσεων με εξειδίκευση σε συστήματα εξωτερικής θερμομόνωσης, με έδρα τις εγκαταστάσεις της στο Κρυονέρι Αττικής.

Περιγραφή θέσης :

  • Προώθηση και ανάπτυξη πωλήσεων προϊόντων και συστημάτων εξειδικευμένων εφαρμογών με έμφαση σε Συστήματα Εξωτερικής Θερμομόνωσης
  • Διαχείριση Έργων και Πελατών (Key AccountKey Project Management) - Διεύρυνση και παρακολούθηση πελατολογίου - συνεργατών (τεχνικές εταιρείες & εξειδικευμένα συνεργεία εφαρμογής)
  • Τεχνική υποστήριξη και εξυπηρέτηση πελατολογίου – συνεργατών σε ευρύ πεδίο εξειδικευμένων εφαρμογών
  • Εκπόνηση τεχνικών προτάσεων και σχετικών οικονομικών προσφορών σε κατασκευαστικά έργα, τεχνικές εταιρείες και εξειδικευμένα συνεργεία εφαρμογής
  • Εντοπισμός κατασκευαστικών έργων, τεχνική υποστήριξη κατά τη φάση των εφαρμογών και παρακολούθηση της εξέλιξης τους
  • Υποστήριξη, ανάπτυξη και παρακολούθηση μελετητικών και αρχιτεκτονικών γραφείων. Συστηματική ανάπτυξη πωλήσεων μέσω προδιαγραφών σε μελετητικά και αρχιτεκτονικά γραφεία.

Απαραίτητα προσόντα :

  • Δίπλωμα ή κατ’ ελάχιστον Πτυχίο τεχνολογικής κατεύθυνσης ΑΕΙ (Πολ. Μηχανικός ή Δομικών Έργων χωρίς να αποκλείονται και άλλα πτυχία ΑΕΙ-ΤΕΙ τεχνικής κατεύθυνσης)
  • Άριστη γνώση της Αγγλικής γλώσσας
  • Εργασιακή εμπειρία στο χώρο των κατασκευών (+3 έτη)
  • Ευχέρεια στη χρήση πληροφοριακών συστημάτων
  • Δυνατότητα ταξιδιών εκτός έδρας
  • Εξαιρετικές επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές δεξιότητες.
  • Ομαδικό πνεύμα με ικανότητα αυτόνομης εργασίας.

*** Ως επιπρόσθετο σημαντικό προσόν, θα ληφθεί εξαιρετικά υπόψη η γνώση – εμπειρία στην αγορά Συστημάτων Χρωματισμού

Η εταιρεία προσφέρει

  • Άμεση πρόσληψη
  • Σταθερό επαγγελματικό περιβάλλον
  • Ελκυστικό πακέτο αποδοχών και bonus επίτευξης στόχων
  • Πρόσθετο πακέτο Ιατροφαρμακευτικής Περίθαλψης
  • Εταιρικό Αυτοκίνητο + τον πλέον σύγχρονο ηλεκτρονικό εξοπλισμό
  • Συνεχή εκπαίδευση στον τομέα των πωλήσεων και σε τεχνικά αντικείμενα συναφή με τη δραστηριότητα της συγκεκριμένης θέσης εργασίας
  • Προοπτικές εξέλιξης
Κρυονέρι
πριν 11 μέρες