Για εργοδότες
Γραφίστας σε εταιρεία ψηφιακών εκτυπώσεων

Η Whale Graphics από το 1996, εξειδικεύεται στον τομέα των ψηφιακών εκτυπώσεων μεγάλου μεγέθους, ηλεκτρονικών κοπών και χάραξης υλικών, με δύο μονάδες παραγωγής στην Αθήνα και τη Θεσσαλονίκη. Αναλαμβάνει έργα υψηλών προδιαγραφών, όπως διαφημιστικές καμπάνιες για αλυσίδες καταστημάτων, εσωτερική σήμανση σε σουπερμάρκετ, καθώς και την υλοποίηση εκθέσεων και διαμορφώσεων μουσείων σε όλη την Ελλάδα.

Καθήκοντα θέσης

  • Δημιουργία και προσαρμογή γραφικών για ψηφιακές εκτυπώσεις.
  • Προετοιμασία αρχείων για εκτύπωση (prepress).
  • Συνεργασία με τμήματα πωλήσεων και παραγωγής.
  • Διασφάλιση ποιότητας των εκτυπώσεων.
  • Συμμόρφωση με συστήματα διαχείρισης ποιότητας και πολιτικές ασφάλειας της εταιρείας.

Απαιτούμενα Προσόντα

  • Πτυχίο Γραφιστικής με 1-2 χρόνια σχετικής εμπειρία στον κλάδο
  • Άριστη γνώση Adobe (Photoshop, Illustrator, InDesign)
  • Εμπειρία σε προετοιμασία αρχείων για εκτυπώση
  • Προϋπηρεσία σε ψηφιακές εκτυπώσεις θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν
  • Καλή γνώση Αγγλικών

Παροχές

  • Ανταγωνιστικές αποδοχές και ιδιωτική ασφάλιση.
  • Ισορροπία προσωπικής και επαγγελματικής ζωής.
  • Σύγχρονο εργασιακό περιβάλλον με δυνατότητες εκπαίδευσης και εξέλιξης.
  • Συμμετοχή σε έργα υψηλών προδιαγραφών.

Θέρμη
πριν 11 μέρες
Με μεγάλη εμπειρία