Για εργοδότες
Κωδ:ESHOPV
E-commerce specialist - Bόλος - On site

Το Block 21 shops, που προωθεί streetwear & fashion brands, αναζητά,

E-commerce specialist για τη διαχείριση του e-shop, στο Βόλο.

Full-time - No remote

Αρμοδιότητες:

  • Διαχείριση των προϊόντων και των πληροφοριών τους
  • Ενημέρωση ιστοσελίδας με νέα banners και εκπτώσεις
  • Επικαιροποίηση προϊόντων, φωτογραφιών και τιμών
  • Ενημέρωση ιστοσελίδας με νέα προϊόντα ή αφαίρεση προϊόντων
  • Κατηγοριοποίηση προϊόντων
  • Εξυπηρέτηση πελατών – (Παραγγελιοληψία τηλεφωνική και on-line)
  • Συνεργασία με μεταφορικές εταιρείες
  • Έλεγχος διαθεσιμότητας προϊόντων που προβάλλονται στο Eshop
  • Συνεργασία με τμήμα marketing για προώθηση προϊόντων σε social media campaigns
  • Συνεργασία με προγραμματιστές για επίλυση θεμάτων του ηλεκτρονικού καταστήματος
  • Δημιουργία Newsletter, αποστολή 1/εβδομάδα, πλατφόρμες Mailchimp, Moosend
  • Διαχείριση & καταχώρηση ηλεκτρονικών παραγγελιών, εξαγωγή στατιστικών δεδομένων
  • Συνεργασία με το λογιστήριο για τη διαχείριση των πληρωμών και των τιμολογίων
  • Διαχείριση εφαρμογής μηχανογράφησης ERP του ηλεκτρονικού καταστήματος
  • Προετοιμασία και αποστολή παραγγελιών
  • Δημιουργία άρθρων

Επιθυμητά Προσόντα:

  • Εργασιακή εμπειρία ως Διαχειριστής e-shop
  • Γνώση και εξοικείωση με πλατφόρμες ηλεκτρονικού εμπορίου όπως WooCommerce, Shopify, PrestaShop
  • Γνώση και εξοικείωση με ERP συστήματα (SOFT ONE-ΕΝΤERSOFT, ATLANTIS) και
  • Γνώση και διαχείριση Social Media (Facebook, Instagram, Tik Tok κ.ά.)
  • Γνώση και εξοικείωση με Photoshop-Γνώση Google Ads / Facebook Ads
  • Γνώση SEO/SEM θεμάτων - Office Suite
  • Ομαδικό πνεύμα - Συνέπεια

 Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ
  • Εμπειρία διαχείρισης e-shop
  • Εμπειρία διαχείρισης ERP συστήματος
  • Άριστη γνώση της Αγγλικής γλώσσας

Αποστολή βιογραφικών στο : hr@bluedistribution.gr & info@block21.gr

Βόλος
πριν 20 μέρες