Για εργοδότες
ΕΙΔΙΚΟΣ ΠΑΙΔΑΓΩΓΟΣ
Η θέση δε δέχεται πλέον αιτήσεις
ΑθήναΤοποθεσία
Αθήνα
πριν ένα μήνα
Ημ. ανάρτησης
ΕκπαίδευσηΚατηγορία θέσης
Εκπαίδευση

Η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΕΤΑΙΡΙΑ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΣ ΑΝΑΠΗΡΩΝ ΠΡΟΣΩΠΩΝ– ΕΛΕΠΑΠ , ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ ΑΘΗΝΑΣ

Αναζητά Ειδικό Παιδαγωγό για το Παράρτημα της Αθήνας

 Αρμοδιότητες

  • Κατάρτιση και εφαρμογή εκπαιδευτικού προγράμματος σε εξατομικευμένο και ομαδικό επίπεδο, σχεδιασμός παιδαγωγικής στοχοθεσίας.
  • Επιλογή ή / και δημιουργία κατάλληλων διδακτικών εγχειριδίων για την ανάπτυξη προαναγνωστικών / προμαθηματικών και προγραφικών δεξιοτήτων
  • Παιγνιώδεις δραστηριότητες / δημιουργική απασχόληση / δημιουργικό παιχνίδι / μουσικοκινητικές δραστηριότητες
  • Διοργάνωση εκδρομών, κοινωνικών δράσεων και σχολικών εορτών
  • Ενεργής συμμετοχή στη διαδικασία σίτισης των παιδιών

Απαραίτητα προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ παιδαγωγικών Σχολών
  • Μεταπτυχιακή εκπαίδευση στην Ειδική Αγωγή ή την Σχολική Ψυχολογία
  • Επιμόρφωση σε παιδαγωγικές παρεμβάσεις
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών
  • Πολύ καλή γνώση χειρισμού Η/Υ
  • Προηγούμενη εμπειρία  σε τμήματα ειδικής αγωγής αποτελεί απαραίτητο προσόν.

ΥΠΟΒΟΛΗ ΑΙΤΗΣΕΩΝ     Παρακαλούμε αποστείλατε  βιογραφικό έως  26/07/2024   στην πιο κάτω ηλεκτρονική διεύθυνση hr1@elepap.gr.

Δήλωση εμπιστευτικότητας

Κατά την εξέταση των βιογραφικών θα τηρηθεί απόλυτη εμπιστευτικότητα.Τα βιογραφικά θα διατηρηθούν στο αρχείο της ΕΛΕΠΑΠ για περίοδο ίση με την διάρκεια της συνεργασίας σας με τον φορέα.Σε περίπτωση που η θέση δεν καλυφθεί,η ΕΛΕΠΑΠ δύναται να επικοινωνήσει εκ νέου με τους υποψήφιους που κατέθεσαν αίτηση.

Αθήνα