Για εργοδότες
Νηπιαγωγός και Βοηθός Νηπιαγωγού
Η θέση δε δέχεται πλέον αιτήσεις
πριν 2 μήνες
Ημ. ανάρτησης
ΕκπαίδευσηΚατηγορία θέσης
Εκπαίδευση

Ιδιωτικό Nηπιαγωγείο στο Ωραιόκαστρο Θεσσαλονίκης ζητά υποψήφιες για την κάλυψη θέσεων εργασίας Νηπιαγωγού και Βοηθού Νηπιαγωγού, για παιδιά ηλικίας 2,5 έως 4 ετών.

Βασικά καθήκοντα:

  • Εφαρμόζει το διευρυμένο αναλυτικό πρόγραμμα σπουδών και τα βιωματικά προγράμματα του σχολείου
  • Συνεργάζεται συστηματικά με όλους τους εκπαιδευτικούς του σχολείου
  • Σχεδιάζει και υλοποιεί το εκπαιδευτικό υλικό της τάξης του
  • Διδάσκει χρησιμοποιώντας σύγχρονες μεθόδους διδασκαλίας (ομαδοσυνεργατική και διαφοροποιημένη διδασκαλία, βιωματική μάθηση, διαδραστικός πίνακας, ψηφιακές εκπαιδευτικές δράσεις και παρουσιάσεις)
  • Συμβάλλει στην οργάνωση των εκπαιδευτικών εκδρομών και επισκέψεων της τάξης του/-ης
  • Επικοινωνεί με τους γονείς παρέχοντας έγκαιρα ανατροφοδότηση για την πορεία των μαθητών/τριών
  • Συμμετέχει σε δραστηριότητες προώθησης του σχολείου που απαιτούν την παρουσία διδακτικού προσωπικού

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Πτυχίο ΑΕΙ Τμήματος Προσχολικής Αγωγής
  • Απαραίτητη προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 ετών σε ανάλογη θέση
  • Μεταπτυχιακός τίτλος σπουδών ελληνικών ή ξένων πανεπιστημίων
  • Άριστη γνώση υπολογιστών (word, excel, power point, internet, εκπαιδευτικά λογισμικά, διαδραστικός πίνακας)
  • Ικανότητα κρίσης, συνεργατικότητας, επικοινωνίας & δημιουργικότητας
  • Ακεραιότητα χαρακτήρα, ενδιαφέρον για το αντικείμενο, πρωτοβουλία, υπευθυνότητα, δυνατότητα να λειτουργήσουν ως πρόσωπα αναφοράς σε παιδιά

Παροχές:

  • Μισθός και ασφάλιση αναλόγως προσόντων και εμπειρίας
  • Αριστο εργασιακό περιβάλλον

Δυνατότητες εξέλιξης

Ωραιόκαστρο
Με μεγάλη εμπειρία