Για εργοδότες
Μηχανικός Τμήματος Τεχνικών Υπηρεσιών
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
ΒούλαΤοποθεσία
Βούλα
πριν 7 μήνες
Ημ. ανάρτησης
ΜηχανικοίΚατηγορία θέσης
Μηχανικοί

Ο Όμιλος HotelBrain, ο μεγαλύτερος σε αριθμό καταλυμάτων ξενοδοχειακός Όμιλος της Ελλάδας, με παρουσία σε 37 ελληνικούς προορισμούς, αναζητά μηχανικό για την στελέχωση του Τμήματος Τεχνικών Υπηρεσιών.

Καθήκοντα - αρμοδιότητες:

  • Υπεύθυνος προληπτικής και επανορθωτικής συντήρησης σε ξενοδοχειακές μονάδες του ομίλου.
  • Κατάρτιση πλάνου συντηρήσεων και εργασιών που απαιτούνται για την έναρξη και την λήξη λειτουργίας των καταλυμάτων ευθύνης.
  • Λήψη και διεκπεραίωση αιτημάτων εργασιών επανορθωτικής συντήρησης (άρσης βλαβών).
  • Διαχείριση κόστους συντήρησης κτηριακών εγκαταστάσεων.
  • Τεχνική βοήθεια σε μόνιμους συντηρητές και συνεργάτες για επίλυση σύνθετων προβλημάτων.
  • Κατάρτιση προϋπολογισμού και παρακολούθηση παγίων εξόδων.
  • Επί τόπου επιθεώρηση ξενοδοχειακών μονάδων με σκοπό την παραλαβή, την κατάρτιση τεχνικών εκθέσεων, αναγκαίων τεχνικών παρεμβάσεων και σχετικού προϋπολογισμού.
  • Κατάρτιση τευχών ανακαίνισης ξενοδοχειακών μονάδων. Λήψη, σύγκριση και αξιολόγηση προσφορών. Οικονομική - τεχνική παρακολούθηση έργων ανακαίνισης και παραλαβή.
  • Συνδρομή στις ενέργειες που απαιτούνται για την τήρηση συστήματος ISO 50001.
  • Διαχείριση συμβάσεων συντηρήσεων και έργων.
  • Παρακολούθηση και διαχείριση όλων των απαραίτητων αδειών λειτουργίας και πιστοποιητικών των ξενοδοχειακών μονάδων. Εύρεση συνεργατών, αξιολόγηση κόστους, παρακολούθηση εργασιών.

Επιθυμητές Δεξιότητες:

  • Πτυχίο ΑΕΙ / ΑΤΕΙ μηχανικού.

Απαραίτητα προσόντα:

  • Άριστη χρήση υπολογιστών
  • Ομαδικό πνεύμα
  • Παρατηρητικότητα
  • Εργατικότητα

Προσφέρονται:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών αναλόγως προσόντων.
  • Σημαντικές δυνατότητες εξέλιξης εντός του Ομίλου.

Βούλα