Για εργοδότες
Πολιτικός Μηχανικός Κατασκευής (Ν. Έβρου)
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
Company logo - click to visit company page
2001-30000
Κατασκευαστικός | Τεχνικός κλάδος
πριν 5 μήνες
Ημ. ανάρτησης
ΜηχανικοίΚατηγορία θέσης
Μηχανικοί

H ΤΕΡΝΑ Α.Ε. εταιρεία του Ομίλου ΓΕΚ ΤΕΡΝΑ, αναζητά:

Πολιτικό Μηχανικό Κατασκευής (Ν. Έβρου)

Αρμοδιότητες:

  • Οργανώνει, συντονίζει, υποστηρίζει  και παρακολουθεί  τις εργασίες  κατασκευής
  • Είναι μέλος της τεχνικής ομάδας των μηχανικών εκτέλεσης του έργου.
  • Συνεργάζεται αποτελεσματικά με όλα τα μέλη της διεύθυνσης του εργοταξίου και των κεντρικοποιημένων υπηρεσιών που εμπλέκονται στην λειτουργία του εργοταξίου και την κατασκευή του έργου.
  • Παρακολουθεί την άρτια εφαρμογή των κατασκευαστικών σχεδίων από τους υπεργολάβους και τα συνεργεία του έργου
  • Συντάσσει προμετρήσεις  ποσοτήτων των σκυροδεμάτων, των σιδηρών οπλισμών και άλλων υλικών της κατασκευής
  • Συντονίζει την αποδοτική  και ασφαλή λειτουργία μεταξύ των συνεργείων των υπεργολάβων
  • Εισηγείται τροποποιήσεις τα σχέδια της μελέτης και εντοπίζει έγκαιρα τυχόν σφάλματα ή παραλείψεις
  • Συμμετέχει στη σύνταξη και στην παρακολούθηση των συμβάσεων προμηθευτών και υπεργολάβων
  • Ελέγχει την επάρκεια του αποθέματος υλικών και  μεριμνά για την έγκαιρη παραλαβή των υλικών από τους προμηθευτές
  • Παρακολουθεί και ελέγχει τις δαπάνες των εργασιών αρμοδιότητάς του
  • Ενημερώνει τον Εργοταξιάρχη για την πρόοδο του Έργου και των αναθεωρήσεων του χρονοδιαγράμματος
  • Συνεργάζεται άμεσα με τους άλλους μηχανικούς του εργοταξίου, τους τεχνικούς και τα συνεργεία του έργου

Απαιτούμενα Προσόντα:

  • Πτυχίο Πολιτικού Μηχανικού ΤΕΙ / ΑΕΙ
  • 5 ετή κατ' ελάχιστο εμπειρία σε χωματουργικά έργα
  • Άριστη γνώση MS Office & AutoCAD
  • Καλή γνώση Αγγλικών (προφορικά & γραπτά)

Δεξιότητες:

  • Δεξιότητες οργάνωσης & λήψης αποφάσεων
  • Δεξιότητες άμεσης αντίδρασης και επίλυσης καθημερινών θεμάτων

Παροχές Εταιρείας:

  • Προοπτικές εξέλιξης και ανάπτυξης σε έναν ισχυρό Όμιλο εταιρειών
  • Συμμετοχή σε Ομαδικό Ασφαλιστήριο Συμβόλαιο
Διδυμότειχο