Για εργοδότες
Επικεφαλής Μηχανολόγος Μηχανικός Εργοταξίου Κτιριακών Έργων
Company logo - click to visit company page
2001-30000
Κατασκευαστικός | Τεχνικός κλάδος
πριν 2 μέρες
Ημ. ανάρτησης
ΜηχανικοίΚατηγορία θέσης
Μηχανικοί

Από την ΤΕΡΝΑ Α.Ε., εταιρεία του Ομίλου ΓΕΚ ΤΕΡΝΑ, ζητείται:

Επικεφαλής Μηχανολόγος Μηχανικός Εργοταξίου Κτιριακών Έργων για έργο της εταιρείας στη Μύκονο

Αρμοδιότητες:

  • Παρακολουθεί την πρόοδο των εργασιών, την τήρηση του καθημερινού προγράμματος και του χρονοδιαγράμματος του έργου
  • Εποπτεύει την ορθή υλοποίηση των εργασιών από τους υπεργολάβους, σύμφωνα με τις μελέτες, τις προδιαγραφές κατασκευής, τις απαιτήσεις του έργου και το πρόγραμμα εργασιών
  • Επιβλέπει τη σύνταξη προμετρήσεων και επιμετρήσεων των μηχανολογικών εργασιών και τους προϋπολογισμούς αυτών
  • Ελέγχει, καθοδηγεί και να επιβλέπει την όποια απαραίτητη τροποποίηση της μελέτη των Η/Μ
  • Επιβλέπει τη σύνταξη προμετρήσεων των απαιτούμενων υλικών
  • Ελέγχει τους λογαριασμούς και τις πιστοποιήσεις των υπεργολάβων
  • Ελέγχει το ημερολόγιο και το αρχείο του έργου
  • Παρέχει υποστήριξη και καθοδήγηση στους εργοδηγούς και τα συνεργεία του έργου
  • Ενημερώνει τακτικά τον Διευθυντή Έργου σχετικά με την εξέλιξη των εργασιών και προετοιμάζει αναφορές σε εβδομαδιαία / μηνιαία βάση

Απαιτούμενα Προσόντα:

  • Πτυχίο Μηχανολόγου  Μηχανικού Α.Ε.Ι.
  • 15 έτη κατ’ ελάχιστον εμπειρία σε επίβλεψη και συντονισμό κτιριακών έργων
  • Εμπειρία σε σύνταξη προμετρήσεων, επιμετρήσεων και προϋπολογισμών έργων
  • Πολύ καλή γνώση προγραμμάτων MS Office, χρονικού προγραμματισμού MS Project και σχεδιασμού AutoCAD
  • Άριστη γνώση αγγλικών (προφορικά και γραπτά)

Δεξιότητες:

  • Ανεπτυγμένες επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Άμεση αντίδραση και επίλυση καθημερινών λειτουργικών θεμάτων
  • Οργάνωση εργασιών & λήψη αποφάσεων
  • Ευελιξία και γρήγορη ανταπόκριση σε συνθήκες εργασιακής πίεσης
  • Ικανότητα συντονισμού και διαχείρισης παράλληλων εργασιών

Παροχές Εταιρείας:

  • Προοπτικές εξέλιξης και ανάπτυξης σε έναν ισχυρό Όμιλο εταιρειών
  • Συμμετοχή σε Ομαδικό Ασφαλιστήριο Συμβόλαιο
Μύκονος