Για εργοδότες
Τεχνίτης Μηχανικός Εγκαταστάσεων

Η Ελληνικός Χρυσός Μονοπρόσωπη Α.Ε., είναι μια μεταλλευτική εταιρεία χρυσού, αργύρου, μόλυβδου και ψευδαργύρου, με έδρα την Αθήνα. Από το 2004 μέχρι και σήμερα αναπτύσσει και λειτουργεί με υπευθυνότητα, ασφάλεια και υπό τους αυστηρότερους περιβαλλοντικούς όρους τα Μεταλλεία Κασσάνδρας στη ΒΑ Χαλκιδική. Τα Μεταλλεία Κασσάνδρας αποτελούνται από το Μεταλλείο Ολυμπιάδας, τον υπερσύγχρονο Χώρο Ξηρής Απόθεσης Κοκκινόλακκα και το έργο Σκουριών. Συνεχίζοντας μία μεταλλευτική ιστορία 25 αιώνων, η Ελληνικός Χρυσός επενδύει στη βιώσιμη ανάπτυξη των Μεταλλείων Κασσάνδρας δίνοντας ώθηση στην οικονομική ανάπτυξη και συμβάλλοντας στην ευημερία της τοπικής κοινωνίας με επενδύσεις που ξεπερνούν το $1 δισ., απασχόληση 1.600 εργαζόμενων, ενεργή στήριξη των τοπικών προμηθευτών και σημαντικές επενδύσεις σε πρωτοβουλίες και έργα υποστήριξης της τοπικής κοινωνίας. Από το 2012, λειτουργεί ως θυγατρική της Eldorado Gold Corporation, μία καναδική μεταλλευτική εταιρεία με 25 χρόνια εμπειρίας στην έρευνα, ανάπτυξη και λειτουργία μεταλλείων ανά τον κόσμο.

Ζούμε τις αξίες μας επιδιώκοντας τον σκοπό μας: να βρούμε έναν καλύτερο τρόπο να κάνουμε πράγματα. Στόχος μας είναι να ανοίγουμε νέους δρόμους σε όλα όσα κάνουμε. Αυτό το κάνουμε δημιουργώντας θετικό αντίκτυπο σήμερα, και για τις μελλοντικές γενιές, μέσω της δέσμευσής μας να λειτουργούμε με ασφάλεια, βιώσιμο και κερδοφόρο τρόπο.

Η εταιρεία προσφέρει τη δυνατότητα σε όσους/ες επιθυμούν να εκδηλώσουν ενδιαφέρον για τη θέση Τεχνίτης Μηχανικός Εγκαταστάσεων’, για τις εγκαταστάσεις της στην Ολυμπιάδα στη Χαλκιδική. Η θέση θα αναφέρεται στον Εργοδηγό του τμήματος Συντήρησης Εργοστασίου Εμπλουτισμού Ολυμπιάδας.

Γενικά καθήκοντα θέσης:

·      Συμμόρφωση με τα πρότυπα ασφαλείας της εταιρείας, εντοπισμός και αναφορά τυχόν κινδύνων για την εξασφάλιση ενός ασφαλούς περιβάλλοντος εργασίας.

·      Εξασφάλιση της αδιάληπτης λειτουργίας του εξοπλισμού και των ηλεκτρομηχανολογικών μηχανημάτων.

·      Εγκατάσταση, συντήρηση, αντιμετώπιση προβλημάτων και επισκευή μηχανημάτων και εξοπλισμού και διασφάλιση ομαλής παραγωγικής διαδικασίας και λειτουργίας, αντιμετώπιση τυχόν επιπλοκών που μπορεί να προκύψουν με τον εξοπλισμό.

·      Εκτέλεση προγραμματισμένων εργασιών συντήρησης.

·      Γνώση και κατανόηση των εγχειριδίων και σχεδίων του εξοπλισμού, αναγνώριση και εντοπισμός των απαιτούμενων ανταλλακτικών.

·      Επισκευή ή και αντικατάσταση σπασμένων μερών εξοπλισμού και εγκαταστάσεων.

·      Εντοπισμός και επιδιόρθωση μηχανικών προβλημάτων.

·      Υποστήριξη σε οποιαδήποτε εργασία συγκόλλησης ή εγκατάστασης ή και επισκευής δικτύων σωληνώσεων κλπ, όπως απαιτείται.

Απαραίτητα προσόντα:

·      Επαγγελματική Άδεια Τεχνίτη Μηχανικού Εγκαταστάσεων ή Αρχιτεχνίτη Μηχανικού ή Εργοδηγού Μηχανικού.

·      Εμπειρία ως τεχνίτης μηχανικός θα εκτιμηθεί θετικά.

·      Ικανότητα επίλυσης προβλημάτων.

·      Προσοχή στη λεπτομέρεια.

·      Πολύ καλές ικανότητες επικοινωνίας και ομαδικό πνεύμα.

·      Βασική κατανόηση των εννοιών φυσικής και μαθηματικών.

·      Ικανότητα ανάγνωσης σχεδιαγραμμάτων και μηχανολογικών σχεδίων.

·      Ικανότητα εργασίας σε ένα διαρκώς μεταβαλλόμενο περιβάλλον, υπό συνθήκες υψηλού θορύβου και έντασης  παραγωγής, με αυστηρές προθεσμίες και απαιτήσεις για προσοχή στην ασφάλεια και τη λεπτομέρεια στην εργασία.

·      Άδεια Οδήγησης.

Η εταιρεία μας, προσφέρει ένα ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών που περιλαμβάνει έναν ελκυστικό συνδυασμό βασικού μισθού και παροχών, καθώς και ευκαιρίες για ανάπτυξη σε ένα απαιτητικό εργασιακό περιβάλλον.

Συμπερίληψη και Διαφορετικότητα

Η Ελληνικός Χρυσός είναι ένας εργοδότης ίσων ευκαιριών. Δεσμευόμαστε να προωθήσουμε έναν χώρο εργασίας χωρίς αποκλεισμούς και ποικιλομορφία, όπου εκτιμούμε και σεβόμαστε κάθε συνάδελφο για αυτό που είναι και παρέχουμε ίσες ευκαιρίες ώστε ο καθένας να μπορεί να εκπληρώσει τις δυνατότητές του.

Αν ψάχνετε για ένα διεθνές και δυναμικό περιβάλλον, στείλτε μας το βιογραφικό σας σημείωμα.

Στάγειρα-Άκανθος
πριν 2 μέρες
Entry / Αρχάριος