Για εργοδότες
ACCOUNT MANAGER
Η θέση δε δέχεται πλέον αιτήσεις
Company logo - click to visit company page
1-15
Κατασκευαστικός | Τεχνικός κλάδος
πριν 2 μήνες
Ημ. ανάρτησης
Entry / ΑρχάριοςΕπίπεδο εμπειρίας
Entry / Αρχάριος
ΜηχανικοίΚατηγορία θέσης
Μηχανικοί

Ποιά είναι η Solarage;

Ξεκινήσαμε το 2009 με την κατασκευή μικρών φωτοβολταϊκών έργων και με σταθερά βήματα βρισκόμαστε σήμερα να κατέχουμε ένα σημαντικό μερίδιο της αγοράς στην μελέτη και κατασκευή μικρών και μεσαίων έργων ΑΠΕ.

Και δεν σταματάμε εδώ αναλαμβάνοντας πλέον έργα εξοικονόμησης, ενεργειακής διαχείρισης αλλά και βιομηχανικά έργα.

Ποιος είναι ο ρόλος του Account Manager

Ως account Manager θα διαχειριστείς το υφιστάμενο και νέο πελατολόγιο μας. Θα είσαι ο συνεργάτης ο οποίος θα επικοινωνεί στους πελάτες μας την τεχνογωσία, την εμπειρία  και την άρτια κατασκευή των έργων μας.

Για την οργάνωση της εργασίας σου θα χρησιμοποιείς σύχρονα εργαλεία CRM, ERP, Project and Finance Managment.

Η κύριες αρμοδιότητες σου είναι οι εξής:

Διαχείριση υφιστάμενου πελατολογίου,

  • Διαχείριση και παρακολούθηση της αδειοδοτικής διαδικασίας των project των πελατών ως προς άλλους φορείς (π.χ ΔΕΔΔΗΕ).
  • Επικοινωνία και ενημέρωση των πελατών σχετικά με της εξέλιξη των projects ή των αιτημάτων τους.
  • Αμφίδρομη επικοινωνία με το τεχνικό τμήμα για τυχόν αλλαγές που προκείπτουν σε κάθε project.
  • Παρακολούθηση της απόδοσης των έργων.
  • Οικονομική διαχείριση πελατών βάση των συμφωνητικών.
  • Σχεδιασμός προωθητικών ενεργειών για νέα προϊόντα ή υπηρεσίες.

Ανάπτυξη πελατολογίου,

  • Καταχώρηση, διαχείριση και ενημέρωση των ευκαιριών (opportunities) που προκύπτουν από τον υπεύθυνο πωλήσεων ή από τηλεφωνικές κλήσεις.
  • Σύνταξη προσφορών βάση των προδιαγραφών όπως αυτές καθορίζονται από το τεχνικό τμήμα.
  • Σύνταξη συμφωνητικών βάση των προσφορών και παρακολούθηση των τροποποιήσεων έως την υπογραφή τους.
  • Καταχώρηση όλων των ενεργειών σε περιβάλλον CRM που πραγματοποιούνται για την ορθή ενημέρωση της κατάστασης των projects.

Απαραίτητα προσόντα

  • Πτυχίο ηλεκτρολόγου ή μηχανολόγου μηχανικού ΑΕΙ ή ΑΤΕΙ ή ΙΕΚ
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον ενός έτους σε τμήμα πωλήσεων ή τμήμα διαχείρισης πελατολογίου.
  • Χρήση προγραμμάτων CRM και προγράμματος μηχανογράφησης
  • Άριστη γνώση προγραμμάτων Microsoft Suit.
  • Γνώση Αγγλικών (επίπεδο Lower)

Γιατί να κάνεις αίτηση στην Solarage;

Στην Solarage θα σου προσφέρουμε κάθε βοήθεια και εκπαίδευση ώστε να κατακτήσεις την γνώση και την εμπειρία ενός account manager.

Θα συνεργαστείς με νέους ανθρώπους σε ένα φιλικό και ευχάριστο περιβάλλον όπου η ικανότητα σου μπορεί να συμβάλει στην περαιτέρω ανάπτυξη της εταιρίας.

Χαλκίδα