Για εργοδότες
Ηλεκτρολόγος Μηχανικός
Η θέση δε δέχεται πλέον αιτήσεις
Company logo - click to visit company page
Κατασκευαστικός | Τεχνικός κλάδος
πριν 2 μήνες
Ημ. ανάρτησης
ΜηχανικοίΚατηγορία θέσης
Μηχανικοί

H εταιρεία AMCO ELECTRIC, από το 2004, παρέχει μια ευρεία γκάμα ηλεκτρολογικών υπηρεσιών υψηλής ποιότητας και προδιαγραφών σε υποσταθμούς Μέσης & Χαμηλής Τάσης στο χώρο της βιομηχανίας, των κτιριακών υποδομών και των Ανανεώσιμων Πηγών Ενέργειας, όπως συντηρήσεις, επισκευές-αντικαταστάσεις και αναβαθμίσεις υπάρχοντος εξοπλισμού, εγκαταστάσεις νέου εξοπλισμού και εργασίες commissioning & start-up.

Αναζητούμε Ηλεκτρολόγο Μηχανικό με μεγάλη εμπειρία στους υποσταθμούς Μέσης Τάσης για να επεκτείνουμε την ομάδα services της εταιρείας μας.

Αρμοδιότητες θέσης

  • Σύνταξη προσφορών και αναφορών
  • Διενέργεια ειδικών ηλεκτρικών μετρήσεων και δοκιμών σε εξοπλισμό ισχύος (διακόπτες, μετασχηματιστές, ηλεκτρονόμους κλπ.)
  • Προγραμματισμός, παραμετροποίηση και εγκατάσταση ηλεκτρονόμων,μετρητών ενέργειας κλπ.
  • Διάγνωση και επίλυση προβλημάτων/βλαβών on site

Επιθυμητά προσόντα:

  • Πτυχίο Ηλεκτρολόγου Μηχανικού (ΑΕΙ/ΤΕΙ)
  • 5+ χρόνια εμπειρία στη Μέση Τάση
  • Ισχυρή τεχνική αντίληψη και δυνατότητα επίλυσης βλαβών
  • Ευχέρεια στη χρήση εργαλείων και οργάνων μέτρησης
  • Δίπλωμα οδήγησης
  • Βασική γνώση Αγγλικών
  • Κατανόηση ηλεκτρολογικού σχεδίου
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις

Παροχές

  • Πολύ ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών, μηνιαία benefits και επιπλέον ετήσια bonus απόδοσης
  • Ευκαιρίες ιεραρχικής εξέλιξης στην εταιρεία
  • Σύγχρονο και δυναμικό περιβάλλον εργασίας με συνεργασίες με τις μεγαλύτερες εταιρείες της αγοράς
Αχαρνές