Για εργοδότες
Χημικός Μηχανικός ή Χημικός ή Μηχανικός Περιβάλλοντος
Η θέση δε δέχεται πλέον αιτήσεις
ΑθήναΤοποθεσία
Αθήνα
πριν 2 μήνες
Ημ. ανάρτησης
ΜηχανικοίΚατηγορία θέσης
Μηχανικοί

Η εταιρία ΤΕΧΝΟΧΗΜΙΚΗ ΕΠΕ δραστηριοποιείται στους τομείς της εμπορίας, εξοπλισμού Μεταλλείων, Τεχνικών έργων και Χημικών προϊόντων, όπως επίσης και στον τομέα κατασκευής υπογείων έργων, στα Μεταλλεία, Ορυχεία και Γεωτεχνικά έργα.

Απαραίτητα προσόντα:

  • Πολύ καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Άριστη γνώση χειρισμού Η/Υ (MS Office κ.λπ.)
  • Ικανότητες οργάνωσης και επικοινωνίας

Καθήκοντα:

  • Διαχείριση του τμήματος προμηθειών χημικών προϊόντων (εισαγωγές, εξαγωγές, εκτελωνισμούς, μεταφορές)
  • Παρακολούθηση των παραγγελιών από το στάδιο των αιτήσεων έως και την υλοποίησή τους
  • Παρακολούθηση αποθεμάτων αποθήκης, παραγγελίες σε Οίκους του εσωτερικού και εξωτερικού, διαπραγμάτευση τιμών αγοράς
  • Επικοινωνία με πελάτες
  • Ενημέρωση και διατήρηση ηλεκτρονικού αρχείου πελατών για την εξασφάλιση ακριβούς και οργανωμένης διαχείρισης πληροφοριών
  • Διαχείριση περιβαλλοντικών θεμάτων
  • Επιθυμητές γνώσεις σε θέματα ISO 9001:2015, ISO 14001:2015 & πιστοποίησης προϊόντων (CE)

Η εταιρία προσφέρει:

  • Πλήρες ωράριο
  • Πενθήμερη εργασία (Δευτέρα έως Παρασκευή)
  • Σύμβαση αορίστου χρόνου
  • Δυνατότητες εξέλιξης
  • Συνεχή εκπαίδευση

Αθήνα