Για εργοδότες
ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΙΚΗΣ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗΣ
Η θέση δε δέχεται πλέον αιτήσεις
πριν ένα μήνα
Ημ. ανάρτησης
ΜηχανικοίΚατηγορία θέσης
Μηχανικοί

Η ANOXAL είναι θυγατρική εταιρία του Ομίλου ElvalHalcor και συγκεκριμένα στον τομέα που εξειδικεύεται στην παραγωγή, επεξεργασία και εμπορία προϊόντων αλουμινίου με δυναμική παρουσία στην εγχώρια και παγκόσμια αγορά.

H μονάδα σύγχρονης ανακύκλωσης και το χυτήριο της ANOXAL προσφέρουν καινοτόμες λύσεις και τεχνολογία για νέα κράματα. Οι εγκαταστάσεις βρίσκονται στα Οινόφυτα (Αγ. Θωμάς Βοιωτίας) και περιλαμβάνουν μονάδα διαλογής, επεξεργασίας και ανακύκλωσης σκραπ αλουμινίου καθώς και μονάδα χύτευσης, φούρνους απολακοποίησης, τήξης, αναμονής και ομογενοποίησης.

Η ασφάλεια των ανθρώπων μας είναι η υψηλότερη προτεραιότητά μας. Στοχεύουμε σε μηδενικά ατυχήματα και μηδενικά περιβαλλοντικά συμβάντα κάθε χρόνο και είμαστε αφοσιωμένοι στην τήρηση των περιβαλλοντικών κανονισμών και διαδικασιών.

Αναζητάμε να εντάξουμε στην ομάδα μας ένα άτομο για τη θέση του Τεχνικού Μηχανολογικής Συντήρησης, το οποίο θα συμβάλει στη επισκευή και συντήρηση του μηχανολογικού εξοπλισμού του εργοστασίου. Ο ρόλος αυτός περιλαμβάνει την ανίχνευση και επίλυση προβλημάτων στη λειτουργία των μηχανών, την τακτική συντήρησή τους αλλά και τη διατήρηση των κτιριακών υποδομών στον υψηλότερο δυνατό βαθμό λειτουργικότητας.

Αρμοδιότητες:

  • Εκτέλεση εργασιών επισκευής και συντήρησης του μηχανολογικού εξοπλισμού της βιομηχανικής εγκατάστασης και των κτιρίων
  • Εκτέλεση πλάνου τακτικής συντήρησης
  • Μηχανολογική εγκατάσταση νέων έργων και μηχανολογικού εξοπλισμού
  • Ενημέρωση του βιβλίου συντήρησης της βάρδιας

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Πτυχίο Μηχανολογικής κατεύθυνσης (ΙΕΚ/ ΕΠΑΛ/ΤΕΙ)
  • 1-3 έτη εργασιακή εμπειρία σε συντήρηση μηχανολογικού εξοπλισμού σε βιομηχανικό περιβάλλον
  • Γνώση ανάγνωσης μηχανολογικού σχεδίου επιθυμητή
  • Ικανότητα διαγνωστικής ανάλυσης και επίλυσης προβλημάτων
  • Δυνατότητα εργασίας σε βάρδιες
  • Άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες/ομαδικό πνεύμα

Παροχές:

  • Ανταγωνιστικό πακέτων αποδοχών ,ασφάλιση και άλλες παροχές
  • Δυνατότητα μετακίνησης με εταιρικά λεωφορεία από την Αττική, τη Βοιωτία και την Εύβοια
  • Ασφαλές και φιλικό περιβάλλον εργασίας
  • Συνεχής εκπαίδευση

Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται να στείλουν το βιογραφικό τους στο hr@anoxal.gr.

Οινόφυτα