Για εργοδότες
Job Header Image
Κωδ:ΜΜ0824
Μηχανολόγος Μηχανικός
ΆρταΤοποθεσία
Άρτα
πριν ένα μήνα
Ημ. ανάρτησης
ΜηχανικοίΚατηγορία θέσης
Μηχανικοί

Η ΗΠΕΙΡΟΣ ΑΕΒΕ, με ισχυρή παρουσία στο χώρο της τυροκομίας στην Ελλάδα και εργοστάσια στην Άρτα, την Ελασσόνα και το Δομοκό, με ηγετικό μερίδιο στα λευκά τυριά, στο κασέρι και στο ΚΑΤΙΚΙ ΔΟΜΟΚΟΥ, και έντονη εξαγωγική δραστηριότητα αναζητεί:

ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΟ ΜΗΧΑΝΙΚΟ

Ο ρόλος του Μηχανολόγου Μηχανικού, θα είναι πλήρους απασχόλησης, εντάσσεται στο Τμήμα Τεχνικών Υπηρεσιών και θα έχει ως έδρα τον Αμμότοπο Άρτας.

Καθήκοντα:

  • Τήρηση και παρακολούθηση πλάνου προληπτικής συντήρησης μηχανολογικού εξοπλισμού.
  • Επίλυση τεχνικών προβλημάτων του Η/Μ εξοπλισμού.
  • Υποστήριξη για την εύρυθμη λειτουργία μηχανών παραγωγής, συσκευασίας καθώς και άλλων περιφερειακών εξοπλισμού.
  • Υποστήριξη και συμμέτοχή στην εγκατάσταση νέων εξοπλισμών ανάλογα με τις ανάγκες του εκάστοτε έργου.
  • Τήρηση των διαδικασιών, κανονισμών, προτύπων ασφαλείας και κανόνων υγιεινής που έχει καθορίσει η εταιρεία.

Απαραίτητα προσόντα:

  • Πτυχίο ΤΕΙ Μηχανολόγου Μηχανικού.
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση.
  • Κάτοχος σχετικών αδειών ασκήσεως επαγγέλματος.
  • Γνώση AutoCAD μηχανολογικού σχεδίου.
  • Αντίληψη και εφαρμογή διαδικασιών Υγιεινής και Ασφάλειας.
  • Οργανωτικές Δεξιότητες.
  • Υπευθυνότητα, σωστή διαχείριση χρόνου και προσοχή στη λεπτομέρεια.
  • Ικανότητα επικοινωνίας και ομαδικότητα.

Παρέχονται:

  • Σταθερό περιβάλλον εργασίας.
  • Ομαδική ασφάλιση.
  • Εκπαίδευση.
  • Προοπτικές εξέλιξης.

Γίνε μέρος της μεγάλης ομάδας μας και στείλε το βιογραφικό σου!

Άρτα