Για εργοδότες
Κωδ:κωδικός θέσης ENG0924
Μηχανικό / Διαγνώστη
πριν 20 μέρες
Ημ. ανάρτησης
ΜηχανικοίΚατηγορία θέσης
Μηχανικοί

Η Spanos Luxury Cars είναι ο επίσημος αντιπρόσωπος της Jaguar Land Rover στην Ελλάδα. Με ισχυρή παρουσία στον κλάδο της αυτοκινητοβιομηχανίας, η εταιρεία εξελίσσεται συνεχώς, επιδιώκοντας την καινοτομία και την τελειότητα των υπηρεσιών της.

Φιλοσοφία & Όραμα

Καθοδηγούμενοι από το όραμά μας να είμαστε η πιο επιτυχημένη εταιρεία στο premium τμήμα της αγοράς, η φιλοσοφία μας βασίζεται στις εξής αξίες:

  • Σεβασμός προς τους πελάτες και τους εργαζομένους μας
  • Ποιότητα σε κάθε πτυχή των επιχειρηματικών μας δραστηριοτήτων
  • Υπευθυνότητα ως οδικός χάρτης που διασφαλίζει την αξιοπιστία μας
  • Ειλικρίνεια ως θεμέλιο της συμπεριφοράς μας
  • Εξαιρετική Εξυπηρέτηση η οποία καθορίζει την ανάπτυξή μας

Στόχοι της Εταιρείας

Το σύνθημά μας, «Είστε κάτι περισσότερο από απλώς σε καλά χέρια», καθοδηγεί τους στόχους μας. Παρέχουμε υπηρεσίες υψηλής ποιότητας και  μεγιστοποιήουμε την ικανοποίηση των πελατών μας μέσω του έμπειρου και εκπαιδευμένου προσωπικού μας, της προηγμένης τεχνογνωσίας του κλάδου και της χρήσης κορυφαίας διαγνωστικής τεχνολογίας. Στεκόμαστε δίπλα στους πελάτες μας, αναζητώντας την υψηλότερη ποιότητα και πετυχαίνουμε να βρούμε λύσεις που υπερβαίνουν όλες τις προσδοκίες.

Θέση Εργασίας:

Αναζητούμε να προσθέσουμε έναν Μηχανικό / Διαγνώστη στην ομάδα μας για την ομάδα After Sales (πλήρης απασχόληση). Η θέση αναφέρεται στον Διευθυντή του τμήματος After Sales. Ο ρόλος του Μηχανικού / Διαγνώστη απαιτεί τεχνικές γνώσεις και διαγνωστικές δεξιότητες για την αναγνώριση και επίλυση σύνθετων μηχανικών και ηλεκτρικών προβλημάτων.

Καθήκοντα της Θέσης:

  • Διενέργεια διαγνωστικών τεστ για την αναγνώριση και την επισκευή σύνθετων μηχανικών και ηλεκτρικών προβλημάτων σε πολυτελή αυτοκίνητα Jaguar και Land Rover.
  • Ανάλυση συστημάτων υπολογιστών οχημάτων για την αναγνώριση και επίλυση προβλημάτων.
  • Διενέργεια τακτικής συντήρησης και επισκευών στα οχήματα, συμπεριλαμβανομένων αλλαγών λαδιών, περιστροφών ελαστικών και επισκευών φρένων.
  • Διενέργεια επιθεωρήσεων οχημάτων και δοκιμαστικών διαδρομών για τη διάγνωση και την αναγνώριση προβλημάτων.
  • Δημιουργία λεπτομερών εκτιμήσεων επισκευής και παροχή πληροφοριών στους πελάτες σχετικά με τις προτεινόμενες επισκευές.
  • Επικοινωνία με τους πελάτες για την κατάσταση των επισκευών των οχημάτων τους και παροχή τακτικών ενημερώσεων.
  • Χρήση διαγνωστικού εξοπλισμού και λογισμικού για τη διάγνωση προβλημάτων στα οχήματα.
  • Διατήρηση ακριβών αρχείων όλων των επισκευών και των δραστηριοτήτων συντήρησης των οχημάτων.
  • Διασφάλιση ότι όλες οι εργασίες που πραγματοποιούνται πληρούν τα πρότυπα της αντιπροσωπείας και του κατασκευαστή.
  • Παροχή τεχνικής καθοδήγησης και βοήθειας σε άλλα μέλη του προσωπικού της αντιπροσωπείας, όταν χρειάζεται.

Προσόντα:

  • Πτυχίο Μηχανολογίας ή Τεχνολογίας Αυτοκινήτων· θα εκτιμηθούν οι σχετικές επαγγελματικές πιστοποιήσεις.
  • Προηγούμενη εμπειρία ως διαγνώστης σε αντιπροσωπεία πολυτελών αυτοκινήτων, κατά προτίμηση με οχήματα Jaguar και Land Rover.
  • Ισχυρή γνώση συστημάτων υπολογιστών οχημάτων και διαγνωστικού εξοπλισμού.
  • Επάρκεια στη χρήση διαγνωστικού λογισμικού όπως το IDS και το SDD.
  • Ικανότητα ανάγνωσης και κατανόησης τεχνικών εγχειριδίων και σχημάτων.
  • Εξαιρετικές δεξιότητες επίλυσης προβλημάτων και προσοχή στη λεπτομέρεια.
  • Ισχυρές επικοινωνιακές δεξιότητες για την αποτελεσματική επικοινωνία με πελάτες, συναδέλφους και διοίκηση.
  • Ικανότητα εργασίας σε ένα περιβάλλον με γρήγορους ρυθμούς και υψηλή πίεση και αποτελεσματική ιεράρχηση του φόρτου εργασίας.
  • Διάθεση για συνεχή επαγγελματική ανάπτυξη και ενημέρωση σχετικά με τις εξελίξεις στην τεχνολογία αυτοκινήτων.
  • Έγκυρη άδεια οδήγησης και καθαρό μητρώο οδήγησης.

Οι ενδιαφερόμενοι υποψήφιοι παρακαλούνται να υποβάλουν το βιογραφικό τους σημείωμα ηλεκτρονικά στο hr@jlrspanos (κωδικός θέσης ENG0924). Όλες οι αιτήσεις θα αντιμετωπιστούν με διακριτικότητα και απόλυτη εμπιστευτικότητα.

Η Spanos Luxury Cars είναι εργοδότης ίσων ευκαιριών και δεν κάνει διακρίσεις κατά των υπαλλήλων ή των υποψηφίων για πρόσληψη με βάση τη φυλή, το χρώμα, τη θρησκεία, το φύλο, την εθνικότητα, την καταγωγή, την ηλικία, την οικογενειακή κατάσταση, την εμφάνιση ή οποιοδήποτε άλλο καθεστώς προστατεύεται από την ισχύουσα νομοθεσία.

Παλαιό Φάληρο