Για εργοδότες
Κωδ:B.M. 1
Υπεύθυνος Διαχείρισης Σειράς Προϊόντων Αυτοματισμού
πριν 16 μέρες
Ημ. ανάρτησης
ΜηχανικοίΚατηγορία θέσης
Μηχανικοί

Η θέση αναφέρεται στον Επικεφαλής του Τομέα του Αυτοματισμού

 Κύριες Αρμοδιότητες:

  • Συμμετέχει ενεργά σε Pre – sales πελατών
  • Δημιουργεί και διαχειρίζεται τις προωθητικές ενέργειες και το πλάνο εκπαίδευσης (εντός και εκτός εταιρίας) για τις προϊοντικές σειρές ευθύνης του/ της
  • Παρακολουθεί και αναλύει τις τάσεις της αγοράς, τις ανάγκες των πελατών και τις κινήσεις των ανταγωνιστών.
  • Αξιολογεί την απόδοση μέσω αναλύσεων δεδομένων και feedback πελατών.
  • Επικοινωνεί, υποστηρίζει και συμβουλεύει τις πωλήσεις και τα υπόλοιπα τμήματα της εταιρίας (Customer Service & τεχνικό), όποτε χρειάζεται για την επιλογή των κατάλληλων προϊόντων ή λύσεων
  • Ευθύνεται για την καινοτομία στον προϊοντικό τομέα που του / της αναλογεί

Προφίλ Υποψηφίου :

  • Πτυχίο ανώτατης σχολής Μηχανολογίας, Ηλεκτρολογίας, Αυτοματισμών, Ηλεκτρονικών.
  • Τουλάχιστον 3 χρόνια εμπειρίας σε ανάλογη θέση
  • Γνώση της αγοράς
  • Στρατηγικές ικανότητες
  • Άριστες δεξιότητες επικοινωνίας και παρουσίασης.
  • Ικανότητα να εργάζεται κάτω από πίεση και να τηρεί προθεσμίες.
  • Ευελιξία και προσαρμοστικότητα σε ένα δυναμικό περιβάλλον.
  • Προσανατολισμός στο αποτέλεσμα και την ικανοποίηση του πελάτη.
  • Άριστη γνώση MS Office
  • Άριστη γνώση Αγγλικών (γραπτά και προφορικά).
  • Εμπειρία χρήσης ERP, CRM συστημάτων επιθυμητή

Παροχές:

  • Πλήρης πενθήμερη απασχόληση
  • Ιδιωτική ασφάλιση υγείας και ατυχημάτων
  • Bonus βάσει εταιρικής πολιτικής
  • Εταιρικό κινητό τηλέφωνο
  • Laptop

Εάν σας ενδιαφέρει αυτή η θέση, παρακαλούμε να υποβάλετε το βιογραφικό σας μέχρι  28/09/2024 στο hr@ksa.gr με κωδικό θέσης (B.M. 1).

Η ΚΑΛΑΜΑΡΑΚΗΣ AUTOMATION AΕΤΒΕ είναι ένας εργοδότης που δεσμεύεται για τη διαφορετικότητα, την συμπερίληψη και τις ίσες ευκαιρίες για όλους. Προσλαμβάνουμε με βάση μόνο αξίες, προσόντα, επιδόσεις, δεξιότητες, συμπεριφορές, εμπειρία και γνώσεις. Οι αγγελίες εργασίας της εταιρίας μας είναι απαλλαγμένες από κάθε προκατάληψη.

Αχαρνές