Για εργοδότες
Κωδ:SUP2024
Technical Support Engineer
ΑθήναΤοποθεσία
Αθήνα
πριν 15 μέρες
Ημ. ανάρτησης
ΜηχανικοίΚατηγορία θέσης
Μηχανικοί

Η Emphasis DigiWorld (www.emphasisdw.com) προσφέρει βιομηχανικές λύσεις που καταγράφουν, επεξεργάζονται και αναλύουν στο cloud δεδομένα αισθητήρων σε πραγματικό χρόνο.

Για το τμήμα τεχνικής υποστήριξης της εταιρείας, αναζητούμε δυναμικό στέλεχος που θα εργαστεί στο ομαδικό και ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον που φροντίσαμε να δημιουργήσουμε.

Αρμοδιότητες της Θέσης

  • Τεχνική υποστήριξη πελατών και συνεργατών
  • Απομακρυσμένος τεχνικός έλεγχος και υποστήριξη εγκαταστάσεων τηλεματικού εξοπλισμού
  • Εκπαίδευση χρηστών και ηλεκτρολόγων εγκαταστάσεων
  • Ενημέρωση συστήματος διαχείρισης διεργασιών (CRM)

 Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Μηχανικού Αυτοματισμών ή Ηλεκτρονικού Μηχανικού (ΤΕΙ/ΑΕΙ)
  • Ευχέρεια στην προφορική και γραπτή επικοινωνία στα Ελληνικά και στα Αγγλικά
  • Οργανωτικό και ομαδικό πνεύμα και θετική διάθεση
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις

Επιθυμητά Προσόντα

  • Επαγγελματική εμπειρία στην υποστήριξη πελατών
  • Εμπειρία στην επίλυση τεχνικών προβλημάτων ή στην επισκευή ηλεκτρονικού εξοπλισμού
  • Γνώση συστημάτων πληροφορικής και διαχείρισης Βάσεων Δεδομένων SQL

Παροχές

  • Πλήρης απασχόληση
  • Ωράριο Δευτέρα – Παρασκευή 9-17:00
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Άριστο εργασιακό περιβάλλον
  • Εκπαίδευση και προοπτική εξέλιξης

Ενδιαφέρεστε? Στείλτε το βιογραφικό σας στο: hr@emphasisdw.com

Αθήνα