Για εργοδότες
Κωδ:MecDesATH
Mechanical Design Engineer (Ηράκλειο Κρήτης)
πριν 13 μέρες
Ημ. ανάρτησης
ΜηχανικοίΚατηγορία θέσης
Μηχανικοί

Η δυναμικά εξελισσόμενη καινοτόμα βιομηχανία υλικών συσκευασίας, Megaplast S.A.

ενδιαφέρεται να προσθέσει στο δυναμικό της

Κύριες Υπευθυνότητες / Αρμοδιότητες:

  • Σχεδιασμός και ανάπτυξη καινοτόμων μηχανολογικών διατάξεων χρησιμοποιώντας σύγχρονα εργαλεία (λογισμικά CAD και CAE)
  • Σχεδιασμός και μελέτη διατάξεων μηχανολογικού εξοπλισμού των εγκεκριμένων έργων με τον συνδυασμό των αρχών της μηχανικής, της ηλεκτρονικής και πληροφορικής (mechatronics).
  • Συνεργασία με την Ομάδα Δράσης έργων και τους Μηχανικούς της εταιρείας για την ομαλή εκπλήρωση των κατασκευών με την φυσική του παρουσία σε παραγωγικές μονάδες  Ηρακλείου Κρήτης και Θήβας.
  • Τήρηση και οργάνωση των αρχείων των έργων που αναλαμβάνει, για τη σωστή καταγραφή, ταξινόμηση και αρχειοθέτηση των μηχανολογικών εξαρτημάτων που αφορά ερευνητικές ή άλλες δραστηριότητες.
  • Συμβολή στην παρακολούθηση έργων βελτιστοποίησης του μηχανολογικού εξοπλισμού (μετρήσεις, καταγραφές, κτλ.).
  • Αναγνώριση και εφαρμογή των πολιτικών και διαδικασιών της εταιρείας καθώς και των κανόνων υγιεινής και ασφάλειας σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία
  • Συμβολή στην επίτευξη των στρατηγικών στόχων της εταιρείας
  • Μέριμνα για την υιοθέτηση της εταιρικής κουλτούρας
  • Οποιαδήποτε άλλη αρμοδιότητα περιγράφεται στους ισχύοντες ειδικούς κανονισμούς και τις καθορισμένες διαδικασίες της εταιρείας

Απαραίτητα Προσόντα :

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ Μηχανολόγου Μηχανικού
  • Τουλάχιστον 3 χρόνια εμπειρία σε αντίστοιχη θέση
  • Άριστη γνώση σχεδιαστικού πακέτου PRO-Engineering (3D) και 2D AutoCAD
  • Άριστη γνώση της Αγγλικής γλώσσας, επιθυμητή γνώση Γερμανικών και Η/Y

Δεξιότητες:

  • Εμπειρία εργασίας σε Creo
  • Καινοτομία και δημιουργικότητα
  • Αναλυτική Σκέψη
  • Διάγνωση και Επίλυση Τεχνολογικών Προβλημάτων
  • Διερεύνηση και εφαρμογή νέων τεχνολογιών
  • Δυνατότητα συχνών ταξιδίων

Προσφέρονται :

  • Άριστο περιβάλλον εργασίας και πνεύμα συνεργασίας
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Ένταξη στο σύστημα Bonus της εταιρείας
  • Ιδιωτική Ασφάλιση Ζωής & Ιατροφαρμακευτική κάλυψη
Μαρούσι