Για εργοδότες
Job Header Image
Κωδ:ΣΕ0924
Συντηρητής Εγκαταστάσεων
πριν 13 μέρες
Ημ. ανάρτησης
ΜηχανικοίΚατηγορία θέσης
Μηχανικοί

Η ΗΠΕΙΡΟΣ ΑΕΒΕ, με ισχυρή παρουσία στο χώρο της τυροκομίας στην Ελλάδα και εργοστάσια στην Άρτα, στην Ελασσόνα και στο Δομοκό, με ηγετικό μερίδιο στη φέτα, στα λευκά τυριά, στο κασέρι και στο κατίκι Δομοκού αναζητεί:

Συντηρητή Εγκαταστάσεων

Ο ρόλος είναι πλήρους απασχόλησης, εντάσσεται στο Τμήμα Τεχνικής Υπηρεσίας του εργοστασίου και θα έχει ως έδρα το Δομοκό (Περιβόλι).

Καθήκοντα:

  • Εργασίες παρακολούθησης και ελέγχου των ηλεκτρολογικών και μηχανολογικών συστημάτων.
  • Προληπτική και περιοδική συντήρηση του ηλεκτρομηχανολογικού εξοπλισμού με σκοπό τη βελτιστοποίηση του.
  • Επίλυση τεχνικών προβλημάτων του ηλεκτρομηχανολογικού εξοπλισμού.
  • Εργασίες παρακολούθησης και ελέγχου της λειτουργίας εγκατάστασης βιολογικού καθαρισμού.
  • Τήρηση των συστημάτων υγιεινής και ασφάλειας που έχει καθορίσει η εταιρεία.

Απαραίτητα προσόντα:

  • Απόφοιτος Τεχνικής Επαγγελματικής Σχολής ή ΕΠΑΛ αντίστοιχης κατεύθυνσης.
  • Προϋπηρεσία 2 έως 5 έτη σε βιομηχανία ή άλλη παρόμοια θέση (επιθυμητή σε εργοστάσιο τροφίμων).
  • Κάτοχος σχετικής άδειας ασκήσεως επαγγέλματος.
  • Αντίληψη και εφαρμογή διαδικασιών Υγιεινής και Ασφάλειας.
  • Υπευθυνότητα, Σωστή διαχείριση χρόνου, Συνέπεια, προσοχή στη λεπτομέρεια.
  • Ικανότητα επικοινωνίας και Ομαδικότητα.

Παρέχονται:

  • Σταθερό περιβάλλον εργασίας.
  • Ομαδική ασφάλιση.
  • Εκπαίδευση.
  • Προοπτικές εξέλιξης.

Γίνε μέρος της μεγάλης ομάδας μας και στείλε το βιογραφικό σου!

Ξυνιάδα