Για εργοδότες
Κωδ:PLEN01
ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΓΡΑΜΜΗΣ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ (PRODUCTION LINE ENGINEER)
ΒόλοςΤοποθεσία
Βόλος
πριν 10 μέρες
Ημ. ανάρτησης
Entry / ΑρχάριοςΕπίπεδο εμπειρίας
Entry / Αρχάριος
ΜηχανικοίΚατηγορία θέσης
Μηχανικοί

Ως Μηχανικός Γραμμών Παραγωγής, θα είστε υπεύθυνος για την ομαλή και αποδοτική λειτουργία των γραμμών παραγωγής μας, με κύριο στόχο τη διατήρηση της υψηλής ποιότητας και τη συμμόρφωση με τα πρότυπα ασφαλείας των προϊόντων μας.

Κύριες Αρμοδιότητες :

  • Ελέγχει και χειρίζεται τη γραμμή παραγωγής σύμφωνα με τους κανόνες λειτουργίας της με σκοπό την έγκαιρη ποιοτική και αποτελεσματική υλοποίηση του προγράμματος παραγωγής στην βάρδια του.
  • Ελέγχει, επιβλέπει, συντονίζει και εκπαιδεύει τους εργαζόμενους της γραμμής παραγωγής για την ορθή τήρηση του προγράμματος και την αποτελεσματική λειτουργία της γραμμής.
  • Τηρεί τα ποιοτικά κριτήρια των παραγόμενων προϊόντων, καθώς και τους κανόνες υγιεινής & ασφάλειας και περιβαλλοντικής διαχείρισης του εργοστασίου.
  • Προτείνει διορθωτικές ενέργειες για τη βελτίωση της απόδοσης των γραμμών παραγωγής.
  • Συνεργάζεται και επικοινωνεί με άλλα τμήματα υποστηρικτικά της παραγωγής όπως Προγραμματισμός παραγωγής, Τμήμα Αναμίξεων, Ποιοτικός Έλεγχος, Τεχνικό τμήμα και Αποθήκη ώστε να υλοποιείται το πλάνο παραγωγής βάσει του εγκεκριμένου καθημερινού σχεδιασμού, χωρίς καθυστερήσεις, με σωστή ποιότητα και ορθή λειτουργία των μηχανών.

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Πτυχίο ΤΕΙ , με ειδίκευση στον τομέα της μηχανολογίας / ηλεκτρολογίας.
  • Επαγγελματική επάρκεια με σχετικές άδειες από το Υπουργείο Ανάπτυξης.
  • Ευχέρεια στην χρήση της Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας
  • Άνεση στην χρήση ηλεκτρονικού εξοπλισμού και MS Office
  • Προσωπικότητα με ικανότητες οργάνωσης ομάδων, ευελιξίας και προσαρμοστικότητας
  • Δυνατότητα εργασίας με κυλιόμενες βάρδιες

Θα συνεκτιμηθεί ως επιπλέον προσόν η Προϋπηρεσία 2-4 ετών σε ανάλογη θέση σε βιομηχανικό περιβάλλον.

Τι προσφέρουμε:

  • ανταγωνιστικές αποδοχές (σταθερό μηνιαίο μισθό και bonus)
  • ομαδικό συμβόλαιο ασφάλισης ζωής και υγείας και λοιπές οικειοθελείς παροχές σε είδος
  • ένα δυναμικό, ευχάριστο και σύγχρονο περιβάλλον εργασίας με ομαδικό πνεύμα, ευκαιρίες συνεχούς εκπαίδευσης  - ανάπτυξης και προοπτικές εξέλιξης.

Βόλος