Για εργοδότες
Κωδ:ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΟΣ/ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ
Ηλεκτρολόγο Μηχανικό / Μηχανολόγο Μηχανικό
ΚοζάνηΤοποθεσία
Κοζάνη
πριν 5 μέρες
Ημ. ανάρτησης
ΜηχανικοίΚατηγορία θέσης
Μηχανικοί

H alfa «ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ Δ. ΚΟΥΚΟΥΤΑΡΗΣ ΑΕΒΕ», με ηγετική θέση στην αγορά της κατεψυγμένης ζύμης, αναζητεί:

ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟ ΜΗΧΑΝΙΚΟ /   ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΟ ΜΗΧΑΝΙΚΟ

Ο ρόλος είναι πλήρους απασχόλησης, εντάσσεται στο Τμήμα Τεχνικής Διεύθυνσης και θα έχει ως έδρα το εργοστάσιο της εταιρείας στην Κοζάνη.

Αρμοδιότητες:

  • Εργασίες παρακολούθησης και ελέγχου των ηλεκτρολογικών και μηχανολογικών συστημάτων
  • Προληπτική και διορθωτική συντήρηση του ηλεκτρομηχανολογικού εξοπλισμού με σκοπό την βελτιστοποίηση της παραγωγικότητας της εταιρίας
  • Επίλυση τεχνικών προβλημάτων του ηλεκτρολογικού / μηχανολογικού εξοπλισμού
  • Παρακολούθηση και τήρηση ηλεκτρονικού προγράμματος συντήρησης
  • Παρακολούθηση συστήματος ψυκτικών εγκαταστάσεων
  • Εγκατάσταση νέου εξοπλισμού
  • Έλεγχος συστημάτων λειτουργίας εργοστασίου
  • Την τήρηση των συστημάτων υγιεινής και ασφάλειας που έχει καθορίσει η εταιρεία

Γνώση, δεξιότητες και εμπειρία:

  • Πτυχίο Ηλεκτρολόγου / Μηχανολόγου Μηχανικού ΑΕΙ και αντίστοιχη άδεια ασκήσεως επαγγέλματος
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 χρόνων σε συντήρηση βιομηχανικών εγκαταστάσεων, ιδανικά σε εταιρεία τροφίμων
  • Γνώσεις προγραμματισμού PLC – επιθυμητή
  • Γνώση AutoCAD και μηχανολογικού σχεδίου (για τους μηχανολόγους μηχανικούς)
  • Γνώσεις Η/Υ, MS Office
  • Γνώσεις Αγγλικών επιπέδου C1
  • Υπευθυνότητα, Σωστή διαχείριση χρόνου, Συνέπεια, Προσοχή στη λεπτομέρεια
  • Ικανότητα επικοινωνίας και Ομαδικότητα

 Προσφέρονται:

  •  Προοπτικές εξέλιξης και μακροχρόνιας συνεργασίας
  •  Ευχάριστο κλίμα εργασίας

Αν πιστεύεις ότι η παραπάνω θέση σου ταιριάζει, κάνε αίτηση τώρα!

Εναλλακτικά οι υποψήφιοι που πληρούν τις παραπάνω προϋποθέσεις μπορούν να αποστείλουν την αίτησή/ βιογραφικό τους, στο τμήμα προσωπικού της εταιρείας (Διεύθυνση: 1ο χλμ. Κοζάνης, Αργίλου, Κοζάνη 501 00) ή μέσω email στο hr@alfapastry.com, αναγράφοντας τον τίτλο της θέσης.

Όλα τα βιογραφικά αντιμετωπίζονται με αυστηρή εμπιστευτικότητα. Η εταιρεία θα επικοινωνήσει μόνο με υποψήφιους με βιογραφικά που πληρούν τα απαιτούμενα προσόντα και κριτήρια.

Κοζάνη