Για εργοδότες
Job Header Image
Κωδ:SME1024
Μηχανολόγος Μηχανικός Εργοστασίου
πριν 20 ώρες
Ημ. ανάρτησης
ΜηχανικοίΚατηγορία θέσης
Μηχανικοί

Η ΗΠΕΙΡΟΣ ΑΕΒΕ, με ισχυρή παρουσία στο χώρο της τυροκομίας στην Ελλάδα και εργοστάσια στην Άρτα, την Ελασσόνα και το Δομοκό, με ηγετικό μερίδιο στα λευκά τυριά, στο κασέρι και στο ΚΑΤΙΚΙ ΔΟΜΟΚΟΥ, και έντονη εξαγωγική δραστηριότητα αναζητεί:

ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΟ ΜΗΧΑΝΙΚΟ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟΥ

Ο ρόλος του Μηχανολόγου Μηχανικού Εργοστασίου, απαιτεί μεγάλη εμπειρία σε Εργοστάσιο Παραγωγής, είναι πλήρους απασχόλησης, αορίστου χρόνου, εντάσσεται στο Τμήμα Τεχνικών Υπηρεσιών και έχει ως έδρα τον Αμμότοπο Άρτας.

Καθήκοντα:

  • Συμμετοχή στην τήρηση και παρακολούθηση πλάνου προληπτικής συντήρησης μηχανολογικού εξοπλισμού.
  • Επίβλεψη εξοπλισμού-εξασφάλιση της ορθής και ασφαλούς λειτουργίας του ηλεκτρομηχανολογικού εξοπλισμού.
  • Καθοδήγηση & επίλυση τεχνικών προβλημάτων του ηλεκτρομηχανολογικού εξοπλισμού.
  • Υποστήριξη για την εύρυθμη λειτουργία μηχανών παραγωγής, συσκευασίας καθώς και άλλων περιφερειακών εξοπλισμού.
  • Καθοδήγηση, οργάνωση και συμμέτοχή στην εγκατάσταση νέων εξοπλισμών ανάλογα με τις ανάγκες του εκάστοτε έργου.
  • Τήρηση των διαδικασιών, κανονισμών, προτύπων ασφαλείας και κανόνων υγιεινής που έχει καθορίσει η εταιρεία.

Απαραίτητα προσόντα:

  • Πτυχίο ΤΕΙ Μηχανολόγου Μηχανικού.
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 8 ετών σε αντίστοιχη θέση, σε εργοστάσιο.
  • Κάτοχος σχετικών αδειών ασκήσεως επαγγέλματος.
  • Γνώση AutoCAD μηχανολογικού σχεδίου.
  • Αντίληψη και εφαρμογή διαδικασιών Υγιεινής και Ασφάλειας.
  • Οργανωτικές Δεξιότητες.
  • Υπευθυνότητα, σωστή διαχείριση χρόνου και προσοχή στη λεπτομέρεια.
  • Ικανότητα επικοινωνίας και ομαδικότητα.
  • Ικανότητα καθοδήγησης ατόμων.

Παρέχονται:

  • Σταθερό περιβάλλον εργασίας.
  • Πρωινό ωράριο, με εξαίρεση 4 απογεύματα ανά μήνα.
  • Ανταγωνιστικές αποδοχές και συμμετοχή σε σχήμα bonus.
  • Εταιρικός αριθμός τηλεφώνου.
  • Ομαδική ασφάλιση.
  • Εκπαίδευση.
  • Προοπτικές εξέλιξης.

Γίνε μέρος της μεγάλης ομάδας μας και στείλε το βιογραφικό σου!

Ξηροβούνιο
Με μεγάλη εμπειρία