Για εργοδότες
Maintenance & Facilities Engineer
πριν 16 ώρες
Ημ. ανάρτησης
ΜηχανικοίΚατηγορία θέσης
Μηχανικοί

Η SABO είναι μια ελληνική Βιομηχανία, με έδρα το Βασιλικό Χαλκίδας, στην Εύβοια. Διατηρεί θυγατρικές στη Βραζιλία, τη Ρουμανία και την Ιταλία και δραστηριοποιείται σε περισσότερες από 64 χώρες. Επί 40 χρόνια υποστηρίζουμε την ανάπτυξη των πελατών μας, παρέχοντας ολοκληρωμένες λύσεις στους Τομείς της Κεραμοποιίας, των Ρομποτικών Εφαρμογών, της Διαχείρισης Ενέργειας και των Αυτοματισμών, της Διαχείρισης Στερεών Αποβλήτων, καθώς και της Ναυτιλίας.

Η επιτυχημένη λειτουργία μας βασίζεται στην τεχνογνωσία, την καινοτομία και το πνεύμα συνεργασίας της ομάδας μας, η οποία δεσμεύεται να έχει παγκόσμιο αντίκτυπο. Αυτή η δυναμική ομάδα αναζητά Maintenance & Facilities Engineer.

Αρμοδιότητες:

  • Καταγραφή όλων των μηχανών, μηχανημάτων, συστημάτων HVAC και συστημάτων διαχείρισης ενέργειας της εταιρείας και τήρηση των σχετικών τεχνικών φακέλων
  • Προγραμματισμός και εποπτεία της εκτέλεσης του προγράμματος πιστοποίησης και προληπτικής συντήρησης και τήρηση των σχετικών αρχείων
  • Καταγραφή βλαβών / αστοχιών, εποπτεία της επισκευής τους, ανάλυση αιτίων, διαμόρφωση προτάσεων για την πρόληψη μελλοντικών περιστατικών και τήρηση των σχετικών αρχείων
  • Εποπτεία της συντήρησης των κτιριακών εγκαταστάσεων, του χώρους στάθμευσης και του περιβάλλοντος χώρου της εταιρείας
  • Συνεργασία με τα κατά περίπτωση αρμόδια τμήματα και με τις προμήθειες για τη σύνταξη προδιαγραφών για την αγορά εξοπλισμού και την προμήθεια υπηρεσιών (μελέτες, συντηρήσεις, κλπ), καθώς και για την αξιολόγηση και επιλογή προμηθευτών
  • Εποπτεία της ορθής εκτέλεσης των συμβάσεων με προμηθευτές του πεδίου ευθύνης
  • Εντοπισμός των εκπαιδευτικών αναγκών του προσωπικού σε θέματα ορθού και ασφαλούς χειρισμού των μηχανών, μηχανημάτων και συστημάτων και σχετική συνεργασία με τους προϊσταμένους και το HR
  • Σύνταξη διαδικασιών και οδηγιών ορθής χρήσης και συντήρησης

Απαιτούμενα προσόντα:

  • Πτυχίο Μηχανολόγου Μηχανικού Πολυτεχνικής Σχολής
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 ετών σε τμήμα συντήρησης βιομηχανίας
  • Πολύ καλή γνώση Η/Υ και των εφαρμογών MS Office
  • Ικανότητες διαχείρισης έργων (project management)
  • Πολύ καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας

Η εταιρεία προσφέρει:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Ιδιωτική οικογενειακή ασφάλεια Ζωής & Υγείας
  • Δυναμικά αναπτυσσόμενο περιβάλλον εργασίας
  • Συνεχής εξέλιξη και εκπαίδευση

Η διαφορετικότητα, η ισότητα και η ένταξη αποτελούν προτεραιότητα για εμάς! Η SABO διασφαλίζει ένα ασφαλές και ισορροπημένο εργασιακό περιβάλλον, βασισμένο στο σεβασμό, παρέχοντας ίσο αριθμό ευκαιριών σε κάθε εργαζόμενο που πληροί τις απαραίτητες προϋποθέσεις.

Στη SABO, φροντίζουμε για το απόρρητό σας. Η ασφάλεια των δεδομένων σας είναι μία από τις προτεραιότητές μας. Όλες οι πληροφορίες είναι αυστηρά εμπιστευτικές και σύμφωνες με τους κανόνες GDPR.

Ληλάντιοι