Για εργοδότες
Υπεύθυνος/η Μισθοδοσίας
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
Company logo - click to visit company page
101-250
Μη Κερδοσκοπικοί Οργανισμοί
ΑθήναΤοποθεσία
Αθήνα
πριν 4 μήνες
Ημ. ανάρτησης
ΟικονομικάΚατηγορία θέσης
Οικονομικά

Η Κιβωτός του Κόσμου εξελίσσεται και αναζητά επαγγελματίες με ανθρωποκεντρική κουλτούρα και εμπειρία στο αντικείμενό τους. Ανά την Ελλάδα απλώνουμε μια μεγάλη αγκαλιά φροντίδας στα παιδιά που φιλοξενούμε.

Στα πλαίσια ενίσχυσης του οργανισμού μας, επιθυμούμε να εντάξουμε στο δυναμικό μας Υπεύθυνο/η Μισθοδοσίας, ενισχύοντας την υπάρχουσα ομάδα. Αν διαθέτετε εμπειρία στη διαχείριση της μισθοδοσίας, βαθιά γνώση των κανονισμών που διέπουν τη μισθοδοσία & τις εξελίξεις αναφορικά με την Ψηφιακή Κάρτα, είστε αναλυτικός και μεθοδικός στη δουλειά σας, διαθέτετε ακεραιότητα, ομαδικό πνεύμα συνεργασίας και ισχυρές οργανωτικές δεξιότητες, θα θέλαμε να σας γνωρίσουμε.

Αρμοδιότητες

• Ολοκληρωμένη διαχείριση και υπολογισμός μισθοδοσίας και αποδείξεων πληρωμής
• Επικοινωνία με ασφαλιστικά ταμεία και δημόσιες υπηρεσίες για την παρακολούθηση και ενημέρωση τυχόν αλλαγών στην εργατική και ασφαλιστική νομοθεσία
• Καταχωρίσεις και διαχείριση προσλήψεων/αποχωρήσεων και όλων των σχετικών εντύπων (αναγγελιών, συμβάσεων εργασίας, βεβαίωσης αποδοχών κ.λπ.)
• Καταχώριση και διαχείριση προγραμμάτων εργασίας με βάρδιες, υπερωρίες κ.λπ.
• Έλεγχος και υποβολή ΑΠΔ, ΦΜΥ και όλων των σχετικών με το εργατικό δυναμικό υποχρεώσεων προς κρατικούς φορείς
• Παρακολούθηση και τήρηση αρχείου των ετήσιων αδειών προσωπικού, ασθενειών κ.ά.
• Αρχειοθέτηση και διατήρηση εγγράφων, φυσικού και ηλεκτρονικού αρχείου εργαζομένων
• Δρομολόγηση απαιτούμενων αναφορικά με την Ψηφιακή Κάρτα

Απαραίτητα προσόντα υποψηφίων

• Εργασιακή εμπειρία σε αντίστοιχη θέση
• Άριστη γνώση της εργατικής, ασφαλιστικής και φορολογικής νομοθεσίας
• Απαραίτητη γνώση λογιστικού προγράμματος Pylon, HRM, Business μισθοδοσία & ESS της EpsilonNet και του πληροφοριακού συστήματος «Εργάνη»
• Πτυχίο Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης Χρηματοοικονομικής, Οικονομικής ή Λογιστικής κατεύθυνσης
• Άριστη γνώση Η/Υ, MS Office (Excel, Word, Outlook, PowerPoint)
• Καλή γνώση αγγλικής γλώσσας

Επιθυμητά χαρακτηριστικά και δεξιότητες

• Μαθηματική σκέψη, με προσοχή στη λεπτομέρεια και με ακρίβεια
• Ακεραιότητα
• Οργανωτικές δεξιότητες και ικανότητα εργασίας με την τήρηση αυστηρών προθεσμιών
• Ομαδικό πνεύμα με ικανότητες αγαστής συνεργασίας και επικοινωνίας

Ο οργανισμός μας παρέχει

• ικανοποιητικές αποδοχές
• περιβάλλον εργασίας με προοπτικές εξέλιξης στο αντικείμενο εργασίας
• δυνατότητα κοινωνικής προσφοράς, με επίκεντρο τα παιδιά και τις οικογένειές τους που μας έχουν ανάγκη!

Παρατηρήσεις:
Παρακαλούμε όπως στείλετε το βιογραφικό σας στο hr@kivotostoukosmou.gr με τίτλο το όνομα της θέσης για την οποία πραγματοποιείτε αίτηση.

Σας ευχαριστούμε για το ενδιαφέρον σας να συνεργαστείτε με την Κιβωτό του Κόσμου και για το βιογραφικό σημείωμα που μας αποστείλατε. Επικοινωνία θα γίνει μόνον με τους υποψηφίους που επιλέγονται για την επόμενη φάση στην διαδικασία προσλήψεων.

Για την άσκηση των ανωτέρω δικαιωμάτων, καθώς και για οποιαδήποτε απορία σε σχέση με την επεξεργασία των προσωπικών σας δεδομένων από εμάς, μπορείτε να μπορείτε να απευθυνθείτε μέσω επιστολής στην ταχυδρομική διεύθυνση Κιβωτός του Κόσμου, Ζηνοδώρου 3 & Καλλικλέους 10442.

Συμπληρωματικά, η νομοθεσία σάς παρέχει το δικαίωμα προσφυγής ενώπιον της Αρχής Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα, εφόσον θεωρείτε ότι η η επεξεργασία των προσωπικών σας δεδομένων δεν πραγματοποιείται σύμφωνα με τις διατάξεις του Γενικού Κανονισμού Προστασίας Δεδομένων.

Αθήνα
Με μεγάλη εμπειρία