Για εργοδότες
ΒΟΗΘΟΣ ΛΟΓΙΣΤΗ
Η θέση δε δέχεται πλέον αιτήσεις
ΑθήναΤοποθεσία
Αθήνα
πριν 2 μήνες
Ημ. ανάρτησης
ΟικονομικάΚατηγορία θέσης
Οικονομικά

Η DCI Finance & Accounting Α.Ε. είναι μια χρηματοοικονομική́ και λογιστική́ συμβουλευτική́ εταιρεία με έδρα το κέντρο της Αθήνας. Από́ τις καθημερινές λειτουργίες έως τις στρατηγικές αποφάσεις, είμαστε αφοσιωμένοι στο να υποστηρίζουμε τους πελάτες μας, έτσι ώστε να συλλάβουν και να εφαρμόσουν την ιδανική́ στρατηγική́ για την επίτευξη των επιχειρηματικών τους στόχων.

Στους πελάτες μας περιλαμβάνονται μικρές και μεσαίες επιχειρήσεις που δραστηριοποιούνται στην Ελλάδα και το εξωτερικό́, στους τομείς των υπηρεσιών, του εμπορίου, του real estate,  των ιατρικών προϊόντων, των κατασκευών κ.α.

Η DCI αναζητά υποψήφιο για την στελέχωση του λογιστικού τμήματος της εταιρείας.

Κύρια Καθήκοντα:

  • Καταχώρηση εγγραφών σε διπλογραφικά βιβλία
  • Προετοιμασία και υποβολή δηλώσεων ΦΠΑ
  • Προετοιμασία δηλώσεων VIES, INTRASTAT, ΦΑΕΔ, Φ.Μ.Υ ,Φόρο εργοληπτών κ.λ.π
  • Επικοινωνία για συμφωνία καρτελών με πελάτες και προμηθευτές
  • Αποστολή στοιχείων στο My Data της ΑΑΔΕ
  • Παραγωγή βασικών αναφορών με χρήση του προγράμματος Microsoft excel
  • Υποβολές στοιχείων στις πλατφόρμες ΑΑΔΕ, ΕΡΓΑΝΗ και ΓΕΜΗ
  • Οργάνωση κ’ Αρχειοθέτηση λογιστικών αρχείων

Προσόντα:

  • Πτυχίο Λογιστικής ΑΕΙ/ΤΕΙ
  • Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας.
  • 1-3 έτη προϋπηρεσίας σε οργανωμένο λογιστήριο

Η εταιρεία μας προσφέρει:

  • Πλήρη, μόνιμη απασχόληση.
  •  Συνεχή εκπαίδευση και προοπτικές επαγγελματικής εξέλιξης σε ένα σύγχρονο και φιλικό εργασιακό περιβάλλον.
  • Ανταγωνιστικές αποδοχές.
Αθήνα