Για εργοδότες
Υπάλληλος Λογιστηρίου
Η θέση δε δέχεται πλέον αιτήσεις
ΆλιμοςΤοποθεσία
Άλιμος
πριν 2 μήνες
Ημ. ανάρτησης
ΟικονομικάΚατηγορία θέσης
Οικονομικά

Αρμοδιότητες

  • Έλεγχος και καταχώρηση παραστατικών, εισπράξεων, πληρωμών, τιμολογίων και λογιστικών εγγραφών
  • Καταχώρηση και συμφωνία τραπεζών
  • Συμφωνία πελατών-προμηθευτών και ορθή παρακολούθηση των υπολοίπων
  • Ενημέρωση και έλεγχος των καρτελών πελατών, προμηθευτών
  • Υπολογισμό του ΦΠΑ σε συνεργασία με τον Λογιστή
  • Επικοινωνία με χρηματοπιστωτικά ιδρύματα και δημόσιες υπηρεσίες
  • Τήρηση ταμείου
  • Εξωτερικές εργασίες

Απαραίτητα προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ Οικονομικής ή Λογιστικής κατεύθυνσης
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση
  • Πολύ καλή γνώση χρήσης Η/Υ και των προγραμμάτων του Microsoft Office (Word, Excel)
  • Καλή γνώση αγγλικών
  • Ικανότητα τήρησης χρονοδιαγραμμάτων
  • Κάτοχος διπλώματος οδήγησης Β΄ κατηγορίας

Παροχές

  • Ανταγωνιστικός μισθός
  • Μηνιαία bonus απόδοσης
  • Προοπτικές εξέλιξης μέσα στην εταιρεία
  • Σταθερό ωράριο εργασίας Δευτέρα με Παρασκευή
  • Εξαιρετικές συνθήκες εργασίας
Άλιμος
Με μεγάλη εμπειρία