Για εργοδότες
Κωδ:151515
Στέλεχος Οικονομικού Τμήματος Με Φοροτεχνικές & Finance γνώσεις
Η θέση δε δέχεται πλέον αιτήσεις
ΑθήναΤοποθεσία
Αθήνα
πριν ένα μήνα
Ημ. ανάρτησης
ΟικονομικάΚατηγορία θέσης
Οικονομικά

Αρμοδιότητες – Καθήκοντα:

  • Υποστήριξη στην τήρηση λογιστικών βιβλίων και στην καταχώρηση οικονομικών δεδομένων.
  • Προετοιμασία και υποβολή φορολογικών δηλώσεων- Παρακράτηση Φόρων – ΦΠΑ
  • Συμμόρφωση με φορολογικούς κανονισμούς και νομοθεσίες.
  • Σύνταξη οικονομικών αναφορών και εκθέσεων.
  • Διεξαγωγή οικονομικών αναλύσεων και προτάσεων.
  • Συμμετοχή στη σύνταξη οικονομοτεχνικών μελετών και αναλύσεων.

Απαιτούμενα Προσόντα:

  • Πτυχίο Λογιστικής, Χρηματοοικονομικών ή συναφούς αντικειμένου.
  • Ιδανικά 5ετης εργασιακή εμπειρία
  • Άριστος χειρισμός Excel
  • Εμπειρία σε λογιστικά και φοροτεχνικά θέματα.
  • Άριστη γνώση της Αγγλικής γλώσσας (γραπτά και προφορικά).
  • Ικανότητα σύνταξης οικονομοτεχνικών μελετών.
  • Άριστη γνώση λογιστικών προγραμμάτων – κατά προτίμηση PYLON
  • Ικανότητα αναλυτικής σκέψης και επίλυσης προβλημάτων.
  • Υπευθυνότητα, ακρίβεια και προσοχή στη λεπτομέρεια.

Προσφέρουμε:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών.
  • Δυνατότητες επαγγελματικής ανάπτυξης και εξέλιξης.
  • Φιλικό και επαγγελματικό περιβάλλον εργασίας.
  • Συνεχή εκπαίδευση και υποστήριξη.

Αν ενδιαφέρεστε να γίνετε μέλος της ομάδας μας, παρακαλούμε να αποστείλετε το βιογραφικό σας σημείωμα και συνοδευτική επιστολή στην ηλεκτρονική μας  διεύθυνση.

Ευχαριστούμε για την εκδήλωση ενδιαφέροντος!

Αθήνα