Για εργοδότες
Site Financial Controller | METKA ATE

Η ΜΕΤΚΑ ΑΤΕ, ως θυγατρική της Metlen Energy & Metals, διαθέτει μακρόχρονη εμπειρία στον κλάδο των υποδομών, κατέχοντας εργοληπτικό πτυχίο έβδομης τάξης και πλέον εξειδικεύεται στην κατασκευαστική δραστηριότητα αναλαμβάνοντας έργα υποδομών όπως οδοποιία, κτιριακά, σιδηροδρομικά, λιμενικά έργα κτλ. αλλά και έργα διαχείρισης στέρεων και υγρών αποβλήτων.

Η ΜΕΤΚΑ ΑΤΕ αναζητά Site Financial Controller για έργο στην περιοχή Κίσσαμος στη Κρήτη.

Κύριες Αρμοδιότητες:

  • Επιμελείται τη συλλογή και ταξινόμηση των συμφωνητικών των υπεργολάβων, καθώς και των τιμολογίων από προμηθευτές και ελέγχει την ορθότητα των παραστατικών, βάσει των διατάξεων της νομοθεσίας αλλά και με βάση τις αντίστοιχες συμβάσεις και παραγγελίες
  • Συντάσσει τις συγκεντρωτικές καταστάσεις παραστατικών
  • Συγκεντρώνει και ελέγχει τα δικαιολογητικά πρόσληψης προσωπικού
  • Καταγράφει τις ημέρες – ώρες εργασίας του προσωπικού και ενημερώνει σχετικά τα κεντρικά γραφεία
  • Προετοιμάζει για το ΠΣ ΕΡΓΑΝΗ τα σχετικά έντυπα δήλωσης απασχόλησης προσωπικού (Ε12 – Ε8)
  • Ελέγχει τα αποθέματα αναλωσίμων (π.χ. γραφική ύλη, αναλώσιμα καθαριότητας, κτλ) και προβαίνει σε αντίστοιχες παραγγελίες και διανομή τους
  • Παρακολουθεί την επάρκεια των εγγράφων του στόλου των οχημάτων – μηχανολογικού εξοπλισμού του εργοταξίου (απαιτήσεις νομοθεσίας, πιστοποιητικά , βιβλία δρομολογίων κ.α.)
  • Προετοιμάζει και συντάσσει αναφορές, εσωτερικά σημειώματα
  • Συνεργάζεται και επικοινωνεί με άλλες Δ/νσεις, τμήματα, εργοτάξια της εταιρείας και με εξωτερικούς φορείς για την οργάνωση / διεκπεραίωση των εργασιών και αναγκών του εργοταξίου
  • Κωδικοποιεί (wbs) τα παραστατικά του εργοταξίου ώστε να  καταχωρηθούν στο SAP, σύμφωνα με τις ειδικότερες συνθήκες του έργου και σε συνεννόηση με το Κεντρικό Λογιστήριο
  • Ψηφιοποιήση όλων των παραστατικών, δελτίων κτλ
  • Διαχείριση ταμείου στο εργοτάξιο για τις ανάγκες του έργου & προσωπικού

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Πτυχίο Οικονομικής Κατεύθυνσης
  • Άριστη Γνώση Microsoft Office
  • Προηγούμενη εμπειρία σε χρήση προγραμμάτων ERP θα εκτιμηθεί ως επιπλέον προσόν.

Επιπρόσθετες παροχές:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Ομαδικό πρόγραμμα ασφάλισης υγείας
  • Έκπτωση στον οικιακό λογαριασμό ηλεκτρικού ρεύματος
  • Συνταξιοδοτικό πρόγραμμα
Κίσσαμος
πριν 7 μέρες