Για εργοδότες
Κωδ:ΚΕΝΤΡΙΚΑ- OPERATIONS MANAGER
ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ
Η θέση δε δέχεται πλέον αιτήσεις
πριν ένα μήνα
Ημ. ανάρτησης

Βασικές Αρμοδιότητες:

  • Παρακολούθηση και αξιολόγηση των τάσεων της αγοράς και του ανταγωνισμού.
  • Ανάπτυξη και εφαρμογή εμπορικών στρατηγικών σύμφωνα με τους εταιρικούς στόχους.
  • Εξασφάλιση της συμμόρφωσης με τους κανονισμούς και τις προδιαγραφές της εταιρείας σε όλο το δίκτυο των καταστημάτων
  • Ενεργή συμμετοχή στον σχεδιασμό της εμπορικής πολιτικής της εταιρείας σε συνεργασία με τη Γενική Διεύθυνση.
  • Συμμετοχή στη διαμόρφωση του στόχου πωλήσεων καθώς και την ευθύνη επίτευξής του
  • Εκπόνηση τακτικών ποσοτικών και ποιοτικών αναλύσεων και κατάθεση προτάσεων προς τη διοίκηση
  • Έρευνα και ανάλυση της αγοράς για τον εντοπισμό νέων εμπορικών ευκαιριών
  • Εκπαίδευση, συντονισμό, παρακίνηση και ανάπτυξη ομάδας περιφερειακών διευθυντών

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ με κατεύθυνση Διοίκησης Επιχειρήσεων / Οικονομικά / Marketing ή άλλον σχετικό κλάδο. Σχετικός Μεταπτυχιακός τίτλος θα θεωρηθεί πρόσθετο προσόν
  • Αποδεδειγμένη εμπειρία σε αντίστοιχη διοικητική θέση ιδανικά στον κλάδο της εστίασης
  • Ευχέρεια ανάλυσης οικονομικών στοιχείων
  • Καλή γνώση της Αγγλικής Γλώσσας
  • Καλή γνώση H/Y
  • Εξαιρετικές δεξιότητες στην επικοινωνία και τις διαπροσωπικές σχέσεις
  • Ανάπτυξη πρωτοβουλιών και επίλυση προβλημάτων
  • Άριστη ικανότητα διαχείρισης χρόνου και ιεράρχησης προτεραιοτήτων

Παροχές

  • Ένα συνεπές και ελκυστικό πακέτο αποδοχών (μισθός & bonus)
  • Άριστες συνθήκες εργασίας σε ένα σύγχρονο και οργανωμένο περιβάλλον που έχει ως βάση τον αλληλοσεβασμό μεταξύ των συνεργατών
  • Συνεχή εκπαίδευση που στοχεύει στην ανάπτυξή σου
  • Συνεχή εξέλιξη σ’ ένα χώρο που ολοένα εμφανίζει νέες θέσεις εργασίας, λόγω της ραγδαίας ανάπτυξης του Ομίλου
Καλλιθέα
Με μεγάλη εμπειρία