Για εργοδότες
Κωδ:HR-ASS
HR Assistant
πριν 2 μέρες
Ημ. ανάρτησης
Entry / ΑρχάριοςΕπίπεδο εμπειρίας
Entry / Αρχάριος

Η εταιρία ΛΑΚΙΩΤΗΣ Α.Ε., Market Leader στον κλάδο των πλακιδίων & ειδών υγιεινής, με ιστορία 44 ετών, έχει κερδίσει την εμπιστοσύνη της αγοράς στην Ελλάδα και στις διεθνείς αγορές με την ποιότητα, την τεχνογνωσία και τη συνέπεια της, ενώ κατατάσσεται σε ιδιαίτερα υψηλή θέση ανάμεσα στις 400 μεγαλύτερες Ελληνικές εμπορικές επιχειρήσεις.

Αναζητούμε τον κατάλληλο υποψήφιο για την κάλυψη της θέσης HR Assistant για τις εγκαταστάσεις μας στον Ασπρόπυργο.

Κύριες Αρμοδιότητες

  • Σύνταξη και δημοσίευση αγγελιών εργασίας
  • Εξέταση βιογραφικών των υποψηφίων
  • Προγραμματισμός συνεντεύξεων δια ζώσης ή διαδικτυακώς
  • Διεξαγωγή συνεντεύξεων με τους υποψηφίους
  • Συντονισμός του onboarding και των trainings του νέου προσωπικού
  • Συλλογή των απαραίτητων εγγράφων του προσωπικού για την πρόσληψη

Γνώσεις & Δεξιότητες

  • Πτυχίο Α.Ε.Ι./Τ.Ε.Ι. στη Διοίκηση Επιχειρήσεων, σε Οικονομικά ή Ανθρωπιστικές Σπουδές
  • Μεταπτυχιακός Τίτλος στη Διοίκηση Ανθρώπινου Δυναμικού (θα εκτιμηθεί)
  • Προηγούμενη εμπειρία σε συναφές αντικείμενο (θα εκτιμηθεί)
  • Άριστη γνώση Αγγλικών
  • Άριστη γνώση Η/Υ, MS office (Word, Excel, PowerPoint)
  • Οργανωτικές και επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Ανθρωποκεντρική προσέγγιση
  • Ικανότητα διαχείρισης ευαίσθητων πληροφοριών

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών βάσει προσόντων και προϋπηρεσίας
  • Πλήρης απασχόληση
  • Πλήρης ασφάλιση
  • Δυνατότητες επαγγελματικής εξέλιξης

Σε όλες τις αιτήσεις θα τηρηθεί πλήρης εμπιστευτικότητα.

Η επικοινωνία θα πραγματοποιηθεί μόνο με τους υποψηφίους που πληρούν τα απαραίτητα προσόντα.

Ασπρόπυργος