Για εργοδότες
MHXANOΛΟΓΟΣ-ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ

Η ΜΑΡΚΑΚΟΣ ΑΕ , που δραστηριοποιείται στην παραγωγή εμπορικών κατασκευών, αναζητά Μηχανολόγο Μηχανικό  για εργασία πλήρους απασχόλησης.

Αρμοδιότητες

  • Μελέτη και ανάπτυξη  βιομηχανικών σχεδίων
  • Επίβλεψη και οργάνωση των εργασιών, και τήρηση του προγράμματος
  • Συντονισμός και έγκαιρη εφαρμογή των σχεδίων και των μελετών σύμφωνα με τα προκαθορισμένα χρονοδιαγράμματα.
  • Μελέτη και ανάλυση  των ποσοτήτων των υλικών που απαιτούνται για την κατασκευή
  • Τροποποιήσεις των σχεδίων της μελέτης και έγκαιρη ανίχνευση πιθανών σφαλμάτων ή παραλείψεων
  • Δημιουργία σχεδίων και επιμερισμός κατασκευαστικών μερών  βάσει φωτορεαλιστικών απεικονίσεων για τις μηχανές παραγωγής
  • Μελέτη και παρουσίαση προτάσεων
  • Επίλυση προβλημάτων παραγωγής
  • Δημιουργία πρωτοτύπων του προϊόντος και έλεγχος λειτουργικότητας και εργονομίας
  • Συμμετοχή σε meeting και συνεργασία με Σχεδιαστές, Μηχανικούς και τους υπεύθυνους του τμήματος παραγωγής για τη μαζική παραγωγή του προϊόντος
  • Συμμετοχή στην ανάλυση των αναγκών της εταιρείας
  • Τήρηση χρονοδιαγραμμάτων

Απαραίτητα προσόντα

  • Πτυχίο ΤΕΙ/ΑΕΙ Μηχανολόγου Μηχανικού

·         Πολύ καλή γνώση σχεδιαστικών προγραμμάτων (AutoCAD, CorelDraw, κ.α.)·         Καλή γνώση της Ελληνικής & Αγγλικής γλώσσας·         Καλός προγραμματισμός, οργανωτικές δεξιότητες και ομαδικό πνεύμα·         Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση

Παροχές

  • Σύγχρονο περιβάλλον εργασίας σε μια από τις κορυφαίες εταιρείες στον κλάδο
  • Ανταγωνιστικές αποδοχές
  • Ιδιωτική Ασφάλιση Υγείας

ΤΗΛ 210 5787320

EMAIL: gram1@markakos.gr

Περιστέρι
πριν 3 μέρες
Με κάποια εμπειρία
Πλήρης απασχόληση / Μερική απασχόληση