Για εργοδότες
Κωδ:9030724
HR Assistant

Η εταιρεία Κώστας Α. Παπαέλληνας (Ελλάς) ΑΕΒΕ (www.costaspapaellinas.gr) δραστηριοποιείται από το 1969 στην ελληνική αγορά στους τομείς Υγείας, Φροντίδας, Ομορφιάς και Διατροφής. Στο πλαίσιο της δυναμικής της ανάπτυξης, η εταιρεία ζητά να προσλάβει HR Assistant στην έδρα της στο Κορωπί Αττικής.

Αν έχεις δυναμική και ευχάριστη προσωπικότητα και άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες , στείλε το βιογραφικό σου και γίνε μέλος μιας δυναμικής ομάδας.

Καθήκοντα θέσης:

  • Συμμετοχή σε όλο τον κύκλο διαδικασιών επιλογής ανθρώπινου δυναμικού (περιγραφή θέσης, ανάρτηση αγγελιών, συλλογή-ανασκόπηση βιογραφικών, συντονισμός συνεντεύξεων)
  • Συμμετοχή στις διαδικασίες πρόσληψης – αποχώρησης
  • Ενημέρωση, συντονισμός και διαχείριση παροχών εργαζομένων
  • Συντονισμός του κύκλου διαδικασιών αξιολόγησης και έρευνας ικανοποίησης εργαζομένων
  • Οργάνωση, προγραμματισμός και υποστήριξη εκπαιδευτικών αναγκών
  • Υποστήριξη και καθοδήγηση εργαζομένων σε θέματα που σχετίζονται με το HR
  • Διαχείριση ωρομέτρησης προσωπικού
  • Οργάνωση και υποστήριξη εταιρικών δράσεων
  • Διατήρηση αρχείου HR Metrics & KPIs

Απαραίτητα Προσόντα :

  • Πτυχίο ΑΕΙ ή ΤΕΙ στη Διοίκηση Επιχειρήσεων, Οικονομικών, Business Administration ή Ανθρωπιστικών Σπουδών
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση (θα εκτιμηθεί)
  • Άριστη χρήση Η/Υ (MS Office)
  • Καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας
  • Οργανωτικές και επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Εχεμύθεια και ανθρωποκεντρική προσέγγιση
  • Ομαδικό πνεύμα συνεργασίας

Η Εταιρεία προσφέρει:

  • Πλήρη απασχόληση
  • Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών
  • Σύγχρονο και ευχάριστο περιβάλλον
  • Ιδιωτική Ασφάλεια
  • Δυνατότητα επαγγελματικής εξέλιξης

Οι ενδιαφερόμενοι που πληρούν τις προϋποθέσεις μπορούν να στείλουν
Βιογραφικό σημείωμα στο email: careers@costaspapaellinas.gr με τον κωδικό 9030724.

Σημείωση: Όλα τα βιογραφικά θα τύχουν εμπιστευτικής διαχείρισης

Κρωπία
πριν 2 μέρες
Entry / Αρχάριος