Για εργοδότες
HR Senior Generalist
Η θέση δε δέχεται πλέον αιτήσεις

HR Senior Generalist, Αθήνα

Η φαρμακευτική εταιρεία MEDOCHEMIE HELLAS A.E. είναι θυγατρική εταιρεία της MEDOCHEMIE Ltd, που εξειδικεύεται στην παραγωγή/εμπορία γενοσήμων φαρμάκων και συμπληρωμάτων διατροφής. Η εταιρεία δραστηριοποιείται σε πάνω από 107 χώρες, έχοντας 13 δικές της μονάδες παραγωγής στην Κύπρο, την Ολλανδία και την Ασία. Διαθέτει στο χαρτοφυλάκιό της 630 εγκεκριμένα προϊόντα και πάνω από 4.355 εγγραφές προϊόντων παγκοσμίως.

Η Medochemie Hellas, θυγατρική εταιρεία της Medochemie Ltd, αναζητά επαγγελματία του τομέα Ανθρώπινου Δυναμικού με υψηλά προσόντα και κίνητρα για τη θέση HR Senior Generalist με έδρα την Αθήνα.

Επισκόπηση θέσης: Ως HR Senior Generalist, θα διαδραματίσετε κρίσιμο ρόλο στη διαχείριση όλων των Λειτουργιών Ανθρώπινου Δυναμικού εντός του οργανισμού. Θα εκπονήσετε ποικίλα καθήκοντα, όπως τη διαδικασία προσλήψεων, τη διαχείριση των σχέσεων με τους εργαζόμενους, τη διαχείριση του συστήματος μέτρησης της απόδοσης και θα είστε υπεύθυνοι για τη διασφάλιση της ευθυγράμμισης των πολιτικών και διαδικασιών της εταιρείας με τα πρότυπα και τη νομοθεσία.

Καθήκοντα:

  • Παροχή καθοδήγησης και υποστήριξης στους εργαζομένους σε θέματα που σχετίζονται με το ανθρώπινο δυναμικό, συμπεριλαμβανομένων ελέγχων απόδοσης και διαχείρισης συγκρούσεων
  • Ανάπτυξη και εφαρμογή των πολιτικών της εταιρείας
  • Διαχείριση διαδικασίας προσλήψεων και διαδικασιών onboarding
  • Διαχείριση διαδικασίας αξιολόγησης της απόδοσης
  • Διασφάλιση συμμόρφωσης με τα πρότυπα και την ελληνική νομοθεσία
  • Επίβλεψη προγραμμάτων παροχών εργαζομένων και ενίσχυση των πρωτοβουλιών δέσμευσής τους
  • Παροχή δεδομένων και αναφορών
  • Διαχείριση του συστήματος HRIS της εταιρείας
  • Οργάνωση προγραμμάτων Εκπαίδευσης & Ανάπτυξης
  • Υποστήριξη διοικητικών αναγκών του Τμήματος

Προσόντα:

  • Πτυχίο πανεπιστημίου στη Διοίκηση Ανθρώπινου Δυναμικού ή σε οποιονδήποτε άλλο σχετικό κλάδο όπως Ψυχολογία, Συμπεριφορικές επιστήμες, κ.λπ.
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 3-5 ετών σε αντίστοιχη θέση
  • Γνώση εργατικής νομοθεσίας
  • Εξοικείωση με συστήματα HRIS
  • Διαχείριση εμπιστευτικών πληροφοριών και επαγγελματική συμπεριφορά
  • Πολύ ισχυρές διαπροσωπικές δεξιότητες και αναλυτική σκέψη
  • Οργανωτικές δεξιότητες με προσανατολισμό στη λεπτομέρεια
  • Καλή γνώση ηλεκτρονικών υπολογιστών
  • Ανεπτυγμένες δεξιότητες παρουσίασης
  • Άριστη γνώση της ελληνικής και αγγλικής γλώσσας
  • Διαθεσιμότητα για ταξίδια εκτός Αθηνών και διεξαγωγή παρουσιάσεων

Η Εταιρεία προσφέρει:

  • Σταδιοδρομία σε μια ταχέως αναπτυσσόμενη φαρμακευτική εταιρεία
  • Δυνατότητες επαγγελματικής και προσωπικής εξέλιξης
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών με βάση τα προσόντα και την εμπειρία
  • Πρόσθετη ιατροφαρμακευτική κάλυψη
  • Κινητό τηλέφωνο

Οι υποψήφιοι να σημειώσουν ότι βασιζόμενοι στον Γενικό Κανονισμό Προστασίας Προσωπικών Δεδομένων (GDPR), όλες οι αιτήσεις/βιογραφικά που είχαν καταχωρηθεί στη βάση μας, έχουν διαγραφεί. Στην περίπτωση που είχατε αποστείλει παλαιότερα το βιογραφικό σας και σας ενδιαφέρει η συγκεκριμένη θέση, παρακαλώ συμπληρώστε ξανά την αίτηση.

Όλες οι αιτήσεις θα εξεταστούν και θα θεωρηθούν αυστηρά εμπιστευτικές.

Αθήνα
πριν 2 μήνες